Joc ciudat în Portugalia! Au devenit virgini la Benfic! Au primit un gol la 30 de secunde! baek nimic

Joc ciudat în Portugalia!  Au devenit virgini la Benfic!  Au primit un gol la 30 de secunde!  baek nimic

În primul rând, să aruncăm o privire asupra regulilor, care spun: „O competiție nu poate fi începută sau continuată dacă o echipă are mai puțin de șapte jucători”. Între timp, Felipe Sendido, antrenorul lui Belenenses, a avut nouă jucători la dispoziție, inclusiv doi portari. Iar Joao Monteiro, portarul de rezervă, a fost obligat să joace pe teren. Imediat înaintea meciului au fost depistate 17 cazuri de coronavirus.

Priveste filmarea
Un jurnalist italian încântat de Zalewski. „Ar putea fi un jucător important la Roma într-o zi”

„A spune că vântul bate mereu pentru săraci înseamnă a nu spune nimic în acest caz”, a spus Marcin Pavowski în primul minut al meciului. Comentatorul din Eleven Sports a arătat spre o lovitură specială a lui Eduardo de Souza Santos, care, din păcate, a scos mingea și a aterizat în poarta gazdelor.

Benfica și-a consolidat avantajul în minutul 14, când Haris Seferovic a încheiat cu o ispravă bună. Decorarea primei reprize a fost golul lui Julian Weigel, care a fost lansat din afara suprafeței de pedeapsă. În minutul 32 scorul a fost 4-0, iar Darwin Nunez a intrat pe lista marcatorilor.

În minutul 35, Belenenses a primit o lovitură de colț care s-a încheiat cu… un gol. Nunez a încheiat un contraatac impresionant al oaspeților. Încă două goluri au fost marcate la finalul primei reprize. Seferovi a folosit un penalty de handbal iar Nunez l-a ridicat la 7-0, completând un hat-trick. El a marcat al optulea gol al sezonului după un act frumos de a marca cu un șut cu piciorul drept și o explozie din stânga lui.