Jucători de volei în Liga Națiunilor. Polonia – Brazilia. Înfrângerea rapidă a femeilor poloneze

Jucători de volei în Liga Națiunilor.  Polonia – Brazilia.  Înfrângerea rapidă a femeilor poloneze

Înainte de a începe meciul, brazilienii erau favoritele puternice. Naționala Poloniei a obținut până acum 10 puncte în competiția de volei a Ligii Națiunilor și este clasată pe locul 11. Concurenții sunt în partea de sus a mesei.

Jucătorii lui Jacek Nawrocki nu au început bine acest meci și în curând reprezentanții Braziliei au preluat un avans de patru puncte. La început, polonezii au reușit să iasă din parcursul meciului, dar adversarii s-au despărțit din nou și au dus la scorul 10:18.

Femeile poloneze au accelerat puțin la final și meciul a devenit mai strâns. Au reușit să apere două piese fixe și, după un timp, Magdalena Styak a oferit ași de două ori la rând cu scorul de 22:24.

Atacantul a ratat însă următorul serviciu și a trecut linia de servire, iar gruparea a căzut pradă rivalilor.

Noul program Euro – live zilnic la 12:00 – verifică!

Cursul celui de-al doilea meci a fost mai uniform, deși competiția feminină poloneză a început să beneficieze din nou la început. Dar jucătorii Nawrocki nu și-au permis să se grăbească complet în apărare și au redus avantajul brazilianilor de la șase puncte la patru. Cu toate acestea, la final au jucat din nou nervos și nu au putut compensa această pierdere. În cele din urmă, au pierdut al doilea set cu 20.

Începutul celei de-a treia reprize a fost egal. Brazilienii au avansat ușor, dar femeile poloneze au compensat pierderea și au avansat pentru prima dată în tot meciul. Cu toate acestea, nu a fost un progres uriaș, deoarece în prima pauză tehnică, diferența dintre cele două echipe a fost de doar un punct. Rezultatul a fost aproape de egalitate.

READ  volei. Campionatele Europene de Volei. Fericirea schimbătoare a gospodinelor

Polonezele s-au jucat în liniște. Arătau bine atât la ofensă, cât și la serviciu. Imediat după cea de-a doua pauză tehnică, aceștia erau în avantaj până la 17:14. Brazilienii au încheiat pierderea până la un punct.

Echipa lui Jacek Nawrocki nu are prea mult avantaj de multă vreme. Dar, în cele din urmă, brazilienii au fost cei care au întors valul în favoarea lor. Mai întâi au egalat la 19:19. Câteva clipe mai târziu, aveau înainte până la 21:20. De fapt, au folosit prima minge de meci la 24:23 și au marcat cu 3-0.

Oriunde te-ai afla, ascultă meciul în direct! – Acoperire live numai la noi!