Jucătorii de tenis au plecat spre Linz. Rivală belarusă a Simonei Halep

Jucătorii de tenis au plecat spre Linz.  Rivală belarusă a Simonei Halep

Americana Alison Riske și italianca Jasmine Boyolini și-au început competiția WTA 250 la Linz. Rivala a fost întâlnită de jucătorul român Simon Halep.

Lucas Ivanek

Simona Halep

PAP / EPA / JASON SZENES / Foto: Simona Halep

Cea de-a 35-a ediție a evenimentului de la Linz a început duminică. Alison Riske (WTA 52) a învins-o pe Mona Barthele (WTA 189) cu 6-3, 6-1. În 69 de minute, americanul a apărat cinci din cele șapte puncte de break și a folosit șase din cele douăsprezece șanse de spargere.

Alexandra Sasnovich (WTA 88), prima concurentă a Simonei Halep, a învins-o pe Fiona Farrow (WTA 105) cu 6-2, 3-6, 6-2 după o oră și 49 de minute. Femeia din Belarus a depus cererea de patru ori și a trecut la pauză de șapte ori în 12 cazuri. A marcat cu opt puncte mai mult decât francezul (81-73).

Jasmine Paulini (WTA 51) a câștigat cu Dajana Jastremska (WTA 100) 6: 4, 3: 6, 6: 2. În două ore și 14 minute de joc, ucraineanul a lovit șapte ași, dar a folosit doar trei din 12 puncte de break. Italianul a folosit cinci din cele 16 ocazii.

Chai Chai Zheng (WTA 87) a căzut în urmă cu 0-3 în primul set și a învins-o pe Clara Proul (WTA 77) cu 6-4, 6-1. În 85 de minute, ambii jucători au marcat șase puncte de break. Chinezoaica a pierdut serviciul o singură dată și a avut cinci încălcări. În turul doi îl înfruntă pe Paulini.

Femeile din Austria Superioară Linz, Linz (Austria)
WTA 250, Hart Court in Hall, fond de premii de 235,2 mii. dolari
Duminică, 7 noiembrie

READ  Niepokorni Niepokorni Niezłomni Zawlęci Film Festival Gdynia Winners ...

Single primul tur:

Jasmine Paulini (Włochy, 7) – Dajana Jastremska (Ucraina) 6: 4, 3: 6, 6: 2
Alison Riske (SUA, 8) cu Mona Bartell (Germania) 6-3 6-1
Saisai Zheng (China) cu Clara Purl (Franţa) 6-4 6-1
Alexandra Sasnovich (Belarus) – Fiona Ferro (Franța) 6-2, 3-6, 6-2

Multe gratuit: Emma Radukanu (Marea Britanie, 1 / WC); Simona Halep (România, 2 / WC); Daniel Collins (SUA, 3); Veronica Gutermova (Rusia, 4)

Citeste mai mult:
Un final uimitor cu răsturnări de situație! Sălile erau pline de emoții
Hubert Hurkacz este încrezător în jocul lui Torino. Cunoaștem pe toți cei care au participat la Finala ATP!

Urmărește videoclipul: #dziejesiewspport: Owczarz a schimbat o prăjitură cu câinele. Ce? Uită-te bine

Va avansa Simona Halep în sferturile de finală ale turneului de la Linz?