Jucătorii de volei joacă nebuni. Liderul neașteptat „a alergat peste” un alt concurent

Jucătorii de volei joacă nebuni.  Liderul neașteptat „a alergat peste” un alt concurent

Proiectul urmărea deja o medalie sezonul trecut, dar a terminat abia în sferturile de finală împotriva Grupei Azoty ZAKS Kędzierzyn-Koźle. Concurența recent începută confirmă aceste aspirații deoarece Jucătorii de volei din Varșovia joacă ca prin farmec. După trei meciuri au obținut puncte întregi, de data aceasta nu dând nicio șansă rivalei lor de la Radom.

Negrii s-au confruntat cu mari probleme încă de la începutul meciului. Suporterii din Radom abia au avut timp să stea confortabil pe locurile lor, înainte ca echipa lor să piardă cu scorul de 3:8. De la început, Bartłomiej l-a atacat mult pe Bołądźcel mai bun jucător din meciul anterior al proiectului – A câștigat GKS Katowice cu 3-0.

Echipa lui Radom a avut probleme cu recepția, iar adversarii lor ținteau în principal transmisiile Brody Hoover. Este adevărat că au redus pentru o clipă pierderea la trei puncte, dar proiectul a sărit înapoi După un minunat contraatac finalizat de Artur Zalbok. Bołądź a marcat un total de nouă puncte, iar echipa din Varșovia a câștigat 25:19.

Enea Czarni Radom a început lupta. Grupul a fost definit de Artur Szalpuk

În setul doi al meciului de sâmbătă, oaspeții au obținut un avantaj cu aceeași viteză ca și în primul set. Au câștigat rapid cu 9:4, iar el a început să marcheze puncte în mod regulat în bloc Andrei Frona. Și antrenorul Piotr GrabanProfitând, a început să ofere alternative. Jakub Kowalczyk și Igor Grobelny au avut o șansă. Acesta din urmă și-a lăsat rapid amprenta pe teren cu un as.

Gazdele și-au redus pierderile la trei puncte la mijlocul grupei și au reușit să le oprească cu un blocaj de la Zalbuk. Dintre gazde, a evoluat bine în atac Nikola Miljanac. A marcat un punct cu serviciul său Michal Ostrowski Grabban a decis să se întoarcă pe teren Kevin Tilley – Grobelny a mers în rezervă. De data aceasta echipa Black a fost mai aproape de rivali, dar Project nu a fost surprins în momentele decisive. Szalpuk nu a avut rezultate bune în atacul său, Așa cum sa întâmplat în cele două întâlniri anterioareDar el a fost cel care a terminat setul cu un as. Oaspeții au câștigat 25:21.

READ  Știm cine l-a ales pe Mateusz Morawiecki. O revenire surpriză

Proiectul de la Varșovia nu poate fi oprit. Premiul lui Damian Wojtasek

În al treilea set, voleibalistii din proiect au reușit încă o dată să-și descurajeze adversarii de la visul de a putea începe lupta. Rona a apărut din nou pe bloc, recepția lui Radom nu a fost foarte precisă, și l-a atacat pe Hofer la aruncare de la margine. În plus, Negrii au trebuit să se lupte fără Miljanac – el i-a luat locul în echipă Bartosz Gomulka. Echipa din Varșovia a fost înainte cu 12:4.

Woicki a decis și el să schimbe libero-ul și a apărut pe teren Dominic Taklak. O fanfară care cânta în tribune a încercat să îmbunătățească starea de spirit printre fanii lui Radom. Cu toate acestea, oaspeții nu au cedat conducerea În al treilea meci, Crabane l-a odihnit pe Bołądz, care a fost înlocuit de Linus Weber. Echipa Varșovia și-a confirmat nivelul bun și a câștigat cu scorul de 25:21. Premiul cel mai valoros jucător i-a revenit liberoului Damian Wojtasik.

Următoarea întâlnire de proiect este programată pentru 4 noiembrie. Va juca împotriva lui Barkum Kazani Lviv și va fi din nou favorit. Echipa lui Czarni va lupta pentru primele puncte ale sezonului în deplasare, împotriva lui Ślepsk Malow Suwałki.

Enya Czarni: Miljanac, Ostrovskiy, Piotrovski, Todorovic, Kraj, Hofer-Novosiak (libero), Gomulka, Genicki, Formula, Teklak (libero).

proiecta: Boulds, Semenyuk, Salbok, Verle, Rona, Tiele – Wojtaszczyk (libero), Stepien, Weber, Kowalczyk, Grobelny, Groszczynski (libero).

Kevin Tilly, gazda The Warsaw Project/Capitolul / Darek Delmanovich/PAP

Powell și Wicki, antrenorul lui Charney Radom/Capitolul / Piotr Polak/PAP

PlusLiga: Project Warsaw – GKS Katowice 3-0. Cele mai proeminente caracteristici ale jocului. video/Pulsat Sport/Pulsat Sport