Jucătorii și staff-ul PSG au dat vina pe arbitru pentru înfrângere. „cum ar fi?”

Jucătorii și staff-ul PSG au dat vina pe arbitru pentru înfrângere.  „cum ar fi?”

Sâmbătă, PSG a pierdut în mod neașteptat cu 1-3 cu FC Nantes în meciul din Ligue 1. Parisul pierdea deja cu 0-3 până la finalul primei reprize, dar a marcat un gol după reluarea meciului. Apoi se pot întoarce la meci, dar mai întâi Neymar a ratat un penalty, apoi Kylian Mbappe a irosit într-un cadru perfect.

Restul textului este sub videoclip.

Paris Saint-Germain a rămas în frunte și a avut un avantaj enorm față de Olympique de Marseille, dar jucătorii nu au fost mulțumiți de înfrângere. Majoritatea dau vina pe arbitrul acestui meci, Mikael Lesage. Marco Verratti a făcut-o cunoscut camerelor Canal+.

– Cum putem primi zece cartonaşe galbene? Nici măcar nu putem vorbi cu judecătorul, nu putem face nimic. A fost singurul meci ca acesta. El a spus că arbitrii ar trebui să-și asume responsabilitatea pentru ceea ce s-a întâmplat pe teren, referindu-se la faptul că Denis Appiah nu a primit un al doilea gât galben pentru greșeala sa, după care Paris Saint-Germain a primit o lovitură de pedeapsă și nu a părăsit terenul prematur. .

Leonardo, directorul sportiv al echipei de la Paris, a fost și el supărat. – Nu este vorba despre eșec. Poți să pierzi, iar Nantes merită să câștige. Dar apoi a fost un minut de prelungiri și lovitura de pedeapsă a fost marcată în minutul al patrulea – a contat.

READ  Calificări olimpice de volei: rezultatele meciurilor de miercuri

Am pierdut pe merit, dar Appiah a primit cartonașul roșu primul, dar apoi nu. VAR nu a funcționat, apoi începe să funcționeze din nou. [Appiah otrzymał od sędziego czerwoną kartkę, ale arbiter po analizie VAR zmienił decyzję i pokazał zawodnikowi żółtą kartkę]. Apoi trebuie să fie un al doilea cartonaș galben pentru Appiah și din nou nu. Dacă ne uităm la managementul meciurilor, nu-mi place”, a adăugat Leonardo.