Juventus a câștigat semifinala Cupei Italiei! Milik este un erou [WIDEO]

Juventus a câștigat semifinala Cupei Italiei!  Milik este un erou [WIDEO]

Juventus a pierdut cu 1-2 în fața Lazio în manșa secundă a semifinalei Cupei Italiei, dar echipa din Torino s-a calificat în finală. Arkadiusz Milik s-a dovedit a fi un erou improbabil, marcând câștigătorul în minutul 83.

Pe 23 aprilie, Lazio s-a confruntat cu Juventus acasă în manșa secundă a semifinalei Coppa Italia. Primul meci s-a încheiat cu 2-0 pentru Torino, așa că echipa capitalei a fost nevoită să lovească de data aceasta.

Și exact asta s-a întâmplat. Într-adevăr, în minutul 12, Valentin Castellanos a marcat un gol cu ​​o lovitură de cap dintr-o lovitură de colț. Următorul gol l-am așteptat până în repriza secundă, mai exact până în minutul 48 – Castellanos a marcat din nou. Aceasta a dus la egalitate în prima manșă și a ridicat speranțele gazdelor, al căror atacant s-a dovedit a fi nimeni altul decât cunoscutul Arkadiusz Milik. Atacantul în vârstă de 30 de ani a fost la locul potrivit în suprafața de pedeapsă pentru a pune piciorul în poartă și a băgat mingea în plasă:

În ciuda câștigării revanșei, „Bătrâna Doamnă” a avansat în marea finală sub conducerea lui Milik. Echipa formată din Wojciech Szczęsny și Arkadiusz Milik va concura pentru cupă cu câștigătorul de la Fiorentina – Atalanta. În primul meci de la Florența, gazdele au fost mai bune și au câștigat cu 1-0. Meciul retur de la Bergamo, miercuri, 24 aprilie.