Klska BVB. Cel mai prost rezultat din ultimii 10 ani. Știm toate 1/8 de finală din LE Pika Nona

Klska BVB.  Cel mai prost rezultat din ultimii 10 ani.  Știm toate 1/8 de finală din LE Pika Nona

Borussia Dortmund S-a trezit într-o situație tragică după prima Meci De la Clubul Rangers. Acasă, echipa scoțiană, care a câștigat cu 4: 2, s-a dovedit a fi mai bună, ceea ce a pus echipa lui Marco Rose într-o poziție foarte dificilă. Startul meciului din Scoția a arătat că Borussia se afla într-o situație foarte dificilă – golul din minutul 22 a fost marcat de Tavernier din penalty. Echipa germană a răspuns imediat. În primul rând, a dus la egalitate BellinghamȘi după o clipă Malin a marcat golul 2-1. Tavernier a luat conducerea imediat după pauză. Până la finalul meciului, rezultatul nu s-a schimbat, ceea ce înseamnă că Borussia Dortmund a fost deja eliminat în 1/16 de finală a Ligii Europene.

Priveste filmarea
Golgheterul fostei ligi i-ar putea pune capăt carierei. Șase luni fără a juca

Astfel, Borussia Dortmund a obținut cel mai prost rezultat în Cupele Europene din ultimii 10 ani. Pentru prima dată după sezonul 2011/2012, naționala Germaniei nu s-a calificat în finala Cupei Europene cel puțin 1/8. Apoi au fost eliminați din faza grupelor Liga Campionilor.

Zenit este eliminat după ce golul a fost anulat în minutul 90 al meciului

Multă emoție a adus și meciul dintre Betis și Zenit St Petersburg. Potrivit multora, întâlnirea nu ar trebui să aibă loc deloc după atacul forțelor ruse asupra Ucrainei. Ucrainenii s-au adunat în fața stadionului din Sevilla pentru a protesta împotriva sloganului „Nu vrem război”. Echipa Spaniei a trebuit să-și apere avantajul cu un singur gol – în Rusia a câștigat cu 3-2.

Șase goluri la Napoli. Napoli învinge Barcelona. Gest cu semnificație înainte de meci

READ  Echipa care vrea să lupte este cea mai mare victorie pentru mine

Legatura negativă a durat mult timp. Dar în ultimele minute, a fost o căldură înăbușitoare sub poarta lui Betis. În minutul 90, Chistakov a marcat un gol în prelungiri (din acest sezon principiul golurilor în deplasare nu se aplică). Jucătorii se gândeau deja la prelungiri când analiza VAR a arătat că golul nu poate fi numărat. În final, nu a marcat niciun gol și Betis a avansat în 1/8 final.

Astfel, am cunoscut deja tot grupul de echipe care vor juca în optimile de finală. Cele opt echipe calificate din finala 1/16 se vor confrunta cu câștigătoarele grupelor Europa League. Perechile vor fi extrase vineri, 25 februarie. Primele meciuri se vor juca pe 10 martie, iar reluarea pe 17 martie 2022.