L. Euro 2024: Franța câștigă conform programului Anglia a învins Anglia la Old Trafford – The News

De-a lungul primei reprize, francezii au jucat indiferent și lent. La începutul celui de-al doilea „tricolor” i-a „ajutat” pe neașteptate pe concurenți – Mavropanos i-a dat cu piciorul în cap pe Griezmann, iar arbitrul Mateu Lahoz a arătat „cretă”. „Cadoul” nu a fost folosit de Kylian Mbappe, care a marcat prost și șutul său a fost salvat de portarul grec. Cu toate acestea, francezul a primit o altă recompensă – de data aceasta de la arbitru, care a văzut greșit portarul ieșind la timp pentru șut. De data aceasta atacantul PSG nu a greșit.

Lucrurile s-au înrăutățit pentru greci în minutul 69, când Mavropanos a fost eliminat cu cartonaș roșu pentru o deplasare pe Kolo Muanim. În ciuda multor circumstanțe favorabile în cele din urmă, francezii nu au putut crește amploarea victoriei.

În mod neașteptat, ucrainenii au suferit și ei mult timp, învingând Malta cu 1:0. El a marcat golul decisiv abia în minutul 72 al meciului cu o șansă de penalty Victor Cigankov. Anterior, Andriy Yarmolenko a ratat în unsprezece.

Englezii, în schimb, nu au avut nicio problemă cu rivalii lor de rang inferior, zdrobind Macedonia de Nord x:x. Harry Kane a marcat de două ori pentru „Fiii lui Albion”, extinzându-și seria la 12 meciuri cu un gol în culorile naționale. Bugayo Saka a făcut un hat-trick, în timp ce Marcus Rashford și Calvin Phillips au marcat și ei.

READ  Jucătoarea de tenis germană așteaptă acest lucru șase ani. Debutant din România, rival în finală

Turcia a învins Țara Galilor cu 1-0 pentru a obține o victorie importantă. Umut Nair a marcat în minutul 72. Anterior, Hagan Kalhanoglu a ratat o lovitură de pedeapsă. Joe Morrell, slăbit de un cartonaș roșu, a fost „terminat” de Arda Guler în minutul 82. Echipa lui Phosphorus conduce Grupa D cu 9 puncte după patru meciuri.

Un avans de două goluri a fost irosit de elvețieni când au remizat 2:2 cu România. Două goluri în prelungiri Valentina Mihaili.

Campionatul European de Fotbal 2024 Rezultatele și programul rundei 4 de calificare:

Grupa E
Insulele Feroe – Albania (20.45, Thorshavn)
Grupa J
Bosnia și Herțegovina – Luxemburg (20.45, Zenica)
6. Liechtenstein 3 0 0 3 0-13 0

READ  Jucători de volei ME - Câștigători de medalii și locuri poloneze (Documente)