L. LM: Favorite nu dezamăgesc. Clujul a evitat jena în Gibraltar [WYNIKI] Pica Nona

L.  LM: Favorite nu dezamăgesc.  Clujul a evitat jena în Gibraltar [WYNIKI] Pica Nona

În majoritatea meciurilor, favoritele nu au probleme majore. Dynamo Zagreb a învins-o pe Omonia Nicosia cu 2-0, în timp ce Ferencvaros l-a învins pe Alcris Vilnius cu aceeași marjă. În plus, șeriful moldovenesc Traspole a avut un avantaj modest din partea Armeniei, care a câștigat cu 1-0 cu Alaskard Erevan.

Priveste filmarea
El este eroul Legia Varșovia! „A surprins pe toată lumea. A fost nemaiauzit.”

Cea mai mare senzație a fost în Gibraltar, unde localul Lincoln Red Impes s-a calificat 1-0 cu campioana României CFR Cluj după 45 de minute, gol de Marco Rosa. Totuși, după o schimbare de latură, a intrat în atac atacantul croat Gabriel Debelju, care a salvat echipa lui Marco Sumudica de rușine cu două goluri. Close a câștigat 2: 1, care ar trebui să ștampileze anunțul acasă.

Cel mai interesant meci a avut loc la Glasgow, unde Celtic s-a confruntat cu campioana daneză FC Midgeland. După prima repriză, gazdele au fost în frunte după golul israelianului Leil Abbott, în vârstă de 19 ani, dar erau deja în primii zece la pauză, după ce partenerul lui Abbott – Nira Pittan – a văzut al doilea cartonaș galben și roșu pentru un comportament ineficient. De îndată ce paginile s-au schimbat, forțele s-au echilibrat, Anders Trayer a primit a doua sa condamnare a simulării și sfârșitul meciului în minutul 65, datorită golului lui Evander. Jocul s-a încheiat cu o remiză de 1-1.

Știm cine va comenta jocul El L ஜ gia. L.M. Matthews Borek cu un nou partener!

La Viena, Rapid a învins în mod neașteptat Sparta Brock cu 2: 1. Deși oaspeții au preluat conducerea lui Ladislav Krezzyk în al treilea minut, atunci două goluri ale lui Christoph Nassmöller au avut cel mai mic avantaj pentru austrieci înainte de a putea concura din nou în Republica Cehă. Trebuie să recunosc că obiectivul echilibrului Austriei este o frumusețe extraordinară.

READ  UE economisește cărbune, dar nu-l dorește încă

Următoarele meciuri din runda a doua a turelor de calificare din Liga Campionilor miercuri. La ora 21:00, Legia Varșovia va juca împotriva estonei Flora Tolin pe strada Łazienkowska. Live pe Sport.pl.