Lechia a încheiat un cantonament în Turcia. Biletele pentru Premier League sunt puse în vânzare

Lechia a încheiat un cantonament în Turcia.  Biletele pentru Premier League sunt puse în vânzare

Iar la finalul cantonamentului pregătitor din Turcia, lechienii au pierdut trei goluri în fața Cehiei

Pregătirile Lechiei pentru fotbalul de primăvară

Pauza de iarnă a PKO BP Ekstraklasa a început la mijlocul lunii noiembrie. Prea devreme pentru că Cupa Mondială desfășurată în Qatar. Lechia Gdańsk a jucat ultimul meci din campionat pe 13 noiembrie, pierzând acasă cu Piast Gliwice cu 1:3.

Pregătirile pentru turneul de primăvară al alb-verzilor au început pe 2 ianuarie cu o tabără la Cetniewo. La finalul meciului, au învins-o pe Kartuzia Kartuzzi cu 5:1 la sparring. În perioada 9-20 ianuarie au ținut un cantonament în orașul turc Side. Antrenorul Marcin Kaczmarek a preluat locul Turciei M. Jakub Bartkowski, jucător nou de la fundașul dreapta al lui Bogo Szczecin (contract până la 30 iunie 2025), și un alt jucător nou s-au alăturat echipei în timpul cantonamentului – atacantul austriac Kevin Friesenbichler (contract tot până la sfârșitul lunii iunie 2025).

Trei meciuri în Turcia

În cantonamentul de la Side, echipa Gdańsk a avut programate trei meciuri de probă împotriva unor echipe pretențioase. Toate sunt pierdute. 11 ianuarie cu echipa a șaptea a Ligii Române Petrolol Ploiesti 0: 2Patru zile mai târziu cu campioana Serbiei Crvena Zvezda 1:3, pe 19 ianuarie cu echipa a cincea a Ligii Cehe Fortuna – Hradec Králové 0:3.

În ultimul meci, Łukasz Zwoliński a fost nevoit să părăsească terenul în minutul 20 din cauza unei accidentări. Lechia pierdea în acel moment cu 0:1 după un gol marcat în minutul zece. Cam la două sferturi de meci, Maciej Gagos a făcut un șut periculos de la distanță, iar portarul ceh nu s-a lăsat surprins. Totuși, imediat după pauză – în minutul 46 – Dusan Kuciak a scos mingea din plasă pentru a doua oară.

READ  Întâlnire cu Martina de la Proiectul România la Biblioteca Racibórz pe 13 martie - Racibórz Internet Portal

Zece minute mai târziu scorul era 0-3. Antrenorul Kaczmarek a făcut imediat patru modificări în formație. Friesenbichler. Din păcate, imaginea jocului nu s-a schimbat.

Lechia Gdansk – FC Hradec Králové 0: 3 (0: 1)

• 0:1 – Adam Gabriel (10′)
  • 0:2 – Matej Koubek (46′)
  • 0:3 – Matej Koubek (56′)

lichia în prima jumătate: Kuciak – Brzęk, Nalepa, Maloča, Pietrzak – Tobers, Kubicki, Gajos, Conrado, Durmus – Zwoliński (22′ Paixão)

lichia în cealalta jumatate: Kuciak – Brzęk (78′ Piła), Nalepa, Maloča (56 Castegren), Conrado – Tobers (56 Biegański), Kubicki (56 Terrazzino), Gajos (56 Friesenbichler), Seasonienko, Durmusé (69 Diabat) – Baixaw

În Turcia, jucătorii de la Gdańsk au jucat trei meciuri și le-au pierdut pe toate. Au marcat 1 gol și au primit 8.

Stadionul grafica standurilor

Bilete pentru un meci împotriva lui Wisła Płock, bilete pentru turul de primăvară

Lechia va juca duminică, 29 ianuarie, de la ora 17.30, primul meci pentru puncte de ligă din 2023. Concurenta din Polsat Plus Arena Gdańsk va fi Wisła Płock. Sunt de vânzare bilete Pentru această întâlnire de 20 PLN redus și 35 PLN normal.

Dacă aveți întrebări, vă rugăm să contactați clubul la: [email protected].

trecere de primăvară

Pentru runda de primăvară a PKO BP Ekstraklasa sunt valabile biletele împărțite pe categorii. Include nouă meciuri de ligă pentru Lechia. Oricine cumpără un permis WIOSNA acum va primi 2,5 meciuri gratuit!

Primăvara trece Acestea vor fi vândute până la întâlnirea cu Radomiak Radom (24, 25 sau 26 februarie).

Alte reduceri la bilete

BUY PACKAGE presupune că atunci când achiziționați cel puțin 3 bilete într-o tranzacție, se aplică o reducere de 20%.

READ  Discuții ucrainene-ruse. Știm ce a cerut Putin

Fanii pot folosi un bilet gratuit pe an pentru un meci în cadru Carduri de cetățean.

Deținătorii cardului de familie numeroasă Gdańsk pot conta pe 25 la sută. Reduceri la achiziționarea de abonamente și 15 la sută. Reduceri la bilete pentru meciuri individuale.