Leo Messi a început excelent noul sezon. S-a distrat cu portarul adversarului în Supercupa Franței [WIDEO]

Leo Messi a început excelent noul sezon.  S-a distrat cu portarul adversarului în Supercupa Franței [WIDEO]

Duminică seara, Paris Saint-Germain a început primul său meci oficial din noul sezon. Leo Messi a început cu brio întâlnirea cu Nantes. Argentinianul s-a distrat puțin cu portarul adversarilor și a deschis scorul în minutul 22.

Meciul din Supercupa Franței a fost debutul lui Paris Saint-Germain pentru Christophe Galtier. Noul antrenor nu a putut apela la serviciile lui Kylian Mbappe, dar Neymar și Leo Messi au jucat din primul minut.

Restul textului este sub videoclip

Argentinianul este legat din nou de Barcelona (mai mult aici), dar cu siguranță va petrece acest sezon la Paris. Fiecare fan al campionilor Franței speră că va putea face mult mai bine decât anul trecut.

Messi a început foarte bine noul sezon. În minutul 22 el a fost cel care a deschis rezultatul meciului din Supercupa Franței. Neymar a încercat să facă față.

Brazilianul a fost puțin norocos, pentru că după ce a jucat mingea a sărit de un adversar. Intervenția jucătorului de la Nantes a fost însă atât de ghinionoasă, încât Messi s-a trezit într-o situație unu-la-unu cu portarul.

Guysdor s-a comportat cu brio și și-a înșelat portarul adversarilor. A făcut o pasă, apoi a completat acțiunile introducând mingea într-o poartă goală și dând conducerea lui PSG.

Până la urmă, PSG a câștigat tot meciul cu 4: 0. Neymar a adăugat dubla la poarta lui Messi. Sergio Ramos a lovit plasa și cu călcâiul. Puteți citi mai multe despre el aici.