Liga Campionilor: Barcelona – Paris Saint-Germain. Difuzare TV și streaming online. Unde te uiți?

Liga Campionilor: Barcelona – Paris Saint-Germain.  Difuzare TV și streaming online.  Unde te uiți?

Antrenorul Paris Saint-Germain, Luis Enrique, în ciuda faptului că a pierdut acasă cu Barcelona cu 3-2 în sferturile de finală a Ligii Campionilor, rămâne foarte optimist înaintea returului de marți. Spaniolul, care a fost un fost jucător și antrenor catalan, a spus: „Sunt pe deplin convins că vom răsturna rezultatul”. Transmite meciul Barcelona și Paris Saint-Germain pe Polsat Sport Premium 1 și online pe Polsat Box Go.

Paris Saint-Germain visează să obțină prima sa victorie în Liga Campionilor. Au fost aproape în 2020, într-o versiune grav perturbată și limitată de pandemie, dar au pierdut în finală cu 1-0 în fața lui Bayern München, care a inclus apoi Robert Lewandowski, acum atacant al Barcelonei.

Vezi și: O descoperire în cazul antrenorului Barcelonei. Au mai rămas doar două nume în joc

După primul meci din sferturi de finală împotriva „Mândriei Cataloniei”, situația parizienilor a devenit dificilă. Au pierdut acasă cu scorul de 2:3 (Lewandowski nu a marcat nici măcar un gol pentru oaspeți, dar a primit ratinguri bune) iar în retur trebuie să se ridice în vârful aptitudinilor. În plus, Barcelona a evoluat strălucitor în ultima perioadă, fiind neînvinsă din 27 ianuarie și câștigând ultimele șase meciuri, inclusiv două în Liga Campionilor.

Luis Enrique crede cu tărie că Paris Saint-Germain este capabil să compenseze pierderile după – în opinia sa – înfrângerea nemeritată și să continue lupta pentru a obține o victorie istorică în Liga Campionilor.

Antrenorul Paris Saint-Germain a spus: „Suntem pe deplin convinși că vom întoarce rezultatul în primul meci, cele două echipe s-au luptat aprig, dar rezultatul final nu a fost ceea ce am meritat trebuie să continue lupta.” La conferința de presă de luni.

READ  E timpul pentru meciul IGA. Luptă mare pentru sferturile de finală la Australian Open

Jucătorii săi s-au oprit în Liga Franceză weekendul trecut pentru a se odihni înainte de meciul retur, care – potrivit lui Luis Enrique – va ajuta la implementarea unui plan de joc puternic.

El a spus: „Vom apăsa din primul minut și ei își vor juca fotbalul. Când vom avea mingea, vom încerca să creăm cât mai multe șanse.”

El a adăugat: „Zilele care au urmat primului meci din sferturile de finală au fost grele pentru noi, dar lucrul bun în fotbal este că mai avem un meci împotriva aceluiași adversar și acum știm ce avem de făcut. Suntem într-un moment bun.” Antrenorul a adăugat: „Vom fi pregătiți”.

Luis Enrique, acum în vârstă de aproape 54 de ani, este fost fotbalist (1996-2004) și antrenor al Pride of Catalunya, pe care a condus-o în 2014-2017. În 2015, a câștigat Liga Campionilor cu echipa Spaniei.

Unde să urmărești meciul Barcelona și Paris Saint-Germain? Difuzare TV și streaming online

Meciul de marți dintre Barcelona și Paris Saint-Germain va fi transmis pe Polsat Sport Premium 1 și online pe Polsat Box Go. Începând cu ora 21.00. Studioul de dinaintea jocului începe la ora 19:00.