Liga cipriotă. Trei goluri pentru Marius Stupinsky în șapte minute!

Liga cipriotă.  Trei goluri pentru Marius Stupinsky în șapte minute!

Atacantul din ultimii ani în Italia s-a alăturat lui Arisu înainte de acest sezon, ceea ce a fost o veste surprinzătoare pentru mulți. Mulți se așteptau să meargă la un alt club din Italia sau să se mute în Elveția, dar Stępiński a ales o direcție surprinzătoare și s-a mutat la Aris Salonika.

Polonezul a plecat la Cipru în august, iar astăzi a marcat primele sale goluri pentru noua echipă. A învins-o pe Aris Anorthosis cu 3-2 după trei goluri de la Marius Stupinski.

Mariusz Stępiński cu Trilogia Aris!

De remarcat este faptul că Marius Stupinski a marcat trei goluri în doar șapte minute. Și Anorthosis a marcat în minutele 12, 16 și respectiv 19. Rivalii au reușit să înscrie două goluri, dar acest lucru nu a fost suficient pentru a compensa pierderile. Stępiński a rămas pe teren 86 de minute din meci.

Acestea sunt doar primele lovituri ale atacantului polonez pentru echipa cipriotă. Meciul împotriva Anorthosis a fost a treia sa apariție cu o echipă nouă.

În sezonul precedent, Stępiński a evoluat în Lecce italiană. În 32 de meciuri a marcat 9 goluri, dar asta nu a fost suficient pentru a juca în elita italiană în viitoarele competiții.