Lukasz Fabiansky l-a arestat pe Jacob Moder! Tackle grozav după șutul mijlocașului de la Brighton [WIDEO]

Lukasz Fabiansky l-a arestat pe Jacob Moder!  Tackle grozav după șutul mijlocașului de la Brighton [WIDEO]

În runda a 14-a a Premier League a avut loc o ciocnire poloneză. West Ham cu Lukasz Fabianski în echipă a remizat 1-1 împotriva Brighton de Jacob Modera.

Hammers a deschis meciul. Deja în minutul cinci, Tomas Sojic a folosit pasa lui Pablo Fornals dintr-o lovitură de colț și a lovit mingea în plasă. Cehul este un adevărat specialist în a juca în aer sub poarta adversarilor săi.

Restul textului este sub videoclip

Brighton a primit o lovitură liberă de la arbitru în minutul 16. Leandro Trossard și Jacob Moder s-au apropiat de minge. Până la urmă, belgianul a tras, după care mingea a lovit unul dintre jucătorii care stăteau în perete.

Chiar și în prima repriză, Graham Potter a trebuit să facă două schimbări. Jeremy Sarmiento și Adam Webster au fost răniți. Au fost înlocuiți de Solly March și Shane Duffy.

În minutul 39, Moder a avut șansa de a egala. ukasz Fabiański a apărat șutul „Mew” al mijlocașului cu un stil frumos.

În minutul 47, Fabian a mai oprit un șut. De data aceasta portarul s-a ocupat de încercarea din martie. Câteva clipe mai târziu, mingea trecu pe lângă Brighton. Arbitrii au analizat multă vreme situația și în cele din urmă s-a decis că Michael Antonio se află în poziție de ofsaid. Ținta nu a fost recunoscută. Cu zece minute înainte de finalul meciului, Robert Sanchez a marcat un tackle superb după șutul lui Declan Rice.

READ  Rușini roșii și albe - sport

La finalul lui Tariq Lamptey, acesta a căzut în fața lui Neil Maupai, care a marcat un șut Equilibristechniim.

În final, meciul s-a încheiat cu un scor de 1: 1. West Ham este în prezent pe locul patru în clasament. Brighton ocupă locul șaptea.