Lynette și-a scos adversarul de pe teren în timp ce se află în semifinale! Marele succes al fetei poloneze Tenness

Lynette și-a scos adversarul de pe teren în timp ce se află în semifinale!  Marele succes al fetei poloneze Tenness

Lynette marți M-am calificat în sferturile de finală WTA pentru prima dată din februarie 2020.Când a câștigat titlul în Hua Hin. Marți, Polka a învins-o pe Alise Cornet cu 7: 6, 3: 0. A fost un meci foarte egal, dar în setul secund francezii au depășit din cauza accidentării.

Priveste filmarea
Cât câștigă Iga Świątek? Este un fenomen matematic și de marketing [Studio Biznes]

Lynette a început în liniște întâlnirea cu „a 4-a” semință Julia Puttseva. Ambii jucători de tenis și-au menținut pasele la 3: 2 pentru poloneză. Kazaszka a început apoi să servească, dar Linette a reușit să o rupă și a păstrat în siguranță superioritatea până la finalul grupei, câștigând în final 6: 3. Ar fi putut câștiga mai repede, dar Putintseva a apărat două mingi constante cu propriile pase.

Fotografia lui Iga Świątek a provocat o furtună. Expert: Unii oameni cred că știu mai bine oricum

Magda Lynette s-a calificat în semifinale!

Al doilea set sa dovedit a fi mai bun pentru Linette. Polka a spulberat Kazaszka în scurt timp, câștigând cele 15 pase decisive. În următoarele meciuri, avantajul lui Linette a fost în creștere, distrugându-l pe Potenciva pentru a doua oară și conducând cu 4-0. Apoi Kazaszka a venit în față, care a reușit să compenseze o pauză. Cu toate acestea, Linette a recâștigat controlul într-un moment crucial al meciului și a câștigat al doilea set cu 6: 3, precum și întregul meci. Astfel, a fost promovată în semifinalele campionatului de la Strasbourg.

Lynette Sorana o va înfrunta în semifinale pe Mihaela Kirstia, care a avansat fără a părăsi terenul. Rivala ei, Bianca Vanessa Andreescu, a cedat meciul înainte de start și s-a retras din turneu.

READ  Liverpool FC a ajuns la un acord preliminar cu noul său antrenor. Jurgen Klopp va fi înlocuit?!