Magda Lynett – Rebecca Peterson într-un meci din primul tur la Campionatele WTA din Indian Wells. Poloneza a câștigat o promoție

Magda Lynett – Rebecca Peterson într-un meci din primul tur la Campionatele WTA din Indian Wells.  Poloneza a câștigat o promoție

Femeile poloneze au început cu 2-0. Nu au existat semne că situația din grup s-ar putea schimba dramatic. Așa s-a întâmplat. Suedezul a câștigat cinci meciuri consecutive. Evident, Lynette a pierdut. A câștigat un alt joc (prin propriul serviciu), dar nu a compensat pierderile. Setul s-a încheiat cu Peterson câștigând cu 6: 3. A durat 36 de minute.

În al doilea meci, începutul lui Lynette a fost aproape perfect. A câștigat 5: 0 cu două puncte în serviciul adversarului. Era uimitoare, era încrezătoare în sine, aproape în fiecare joc pe care îl juca. Dar impresia bună a dispărut repede.

Femeia suedeză a răspuns cu trei victorii și și-a cunoscut șansa. A jucat greu în al nouălea joc. A atacat aproape tot timpul. Poloneza s-a apărat curajos și i-a servit bine. Am folosit prima minge staționară. Meciul a continuat.

În setul al treilea, un jucător din Poznan a jucat la fel ca al doilea set. Ea a câștigat imediat o bijuterie pe site-ul suedez. După aceea, meciul a intrat sub controlul ei. Peterson nu a avut un singur punct de oprire. Lynette – două. Le-am folosit pe amândouă. A doua dintre ele se află în a șaptea repriză, înaintea 5: 2.

Poloneza și-a confirmat superioritatea în următorul meci, după cum s-a dovedit, de la întâlnire. A câștigat-o fără să piardă niciun punct. Meciul s-a încheiat după o oră și 52 de minute.

În runda următoare, un concurent mult mai dur așteaptă o femeie din Poznan. Va fi clasat pe locul 27. Și Victoria Azarenka.

da

Runda 1 a BNP Paribas Open în Indian Wells – Campionatul feminin (premiu de 8.150.470 dolari)

Magda Linate (Polonia) – Rebecca Peterson (Suedia) 3: 6, 6: 3, 6: 2

READ  Puchar CEV: Porażka Grot Budowlanych w Rumunii