Magdalena Froch mergând ca o furtună în Praga. Duminică va lupta pentru titlu

Magdalena Froch mergând ca o furtună în Praga.  Duminică va lupta pentru titlu
Magdalena Fręch se simte minunat mâncând o masă de cărămidă la Praga. Sâmbătă, tenismena poloneză a fost promovată în finala competiției ITF cu un fond de premii de 60.000. dolar.

Rafai Smolensky

Magdalena Froch

Materiale de presă / Lotus BZT Polish Tour / În fotografie: Magdalena Froch

Doi dintre cei mai buni clasați Biało-Roșii s-au aflat în competiția din capitala cehă, dar Katarzyna Kawa a fost eliminată în turul doi. Magdalena Frosch funcționează mult mai bine. „Primul” turneu a câștigat patru meciuri fără a pierde o grupă și a intrat în finala de duminică.

Doar Linda Noskova, în vârstă de 16 ani, a stat în duelul din sferturile de finală. Este o jucătoare de tenis foarte talentată care a câștigat evenimentul ITF cu un fond de premii de 60.000 săptămâna trecută. Dolari în Přerov. Doar primul meci, a cărui soartă a fost decisă de un tie-breaker, a fost egal. În setul secund, jucătorul nostru de tenis a fost mai bun decât o pauză de două ori și a câștigat în cele din urmă 7: 6 (6), 6: 2.

Cu toate acestea, în semifinalele de sâmbătă, Fręch s-a confruntat cu Diane Barry, care a sărbătorit pentru locul opt. Duelul cu francezul de 19 ani nu a fost atât de dificil. Jucătorul nostru de tenis a făcut patru break-uri și a pierdut serviciul o singură dată. Datorită acestui fapt, a câștigat după 72 de minute 6: 3, 6: 3.

Jucătoarea poloneză a profitat de șansa ei de rang înalt și clasament și va juca în finala de duminică. într-o. La ora 11:00, ea se va lupta pentru al doilea titlu în ultimele săptămâni, în timp ce va învinge în august pe terenul dur de la American Concord (clasamentul WTA Challenger). Ceha Teresa Smetkova va fi adversara lui Froch în duelul de campionat, care a trecut de la calificările în trei etape la finală. Reprezentantul proprietarilor terenului l-a învins pe Al-Kuwa în runda a doua, în ciuda prezenței a două mingi de înfrângere.

READ  O lovitură de geniu a unui jucător de la Real Madrid. Se apropie sferturile de finală ale Ligii Campionilor

Gorenje Praga bucătărie deschisăPraga, Republica Ceha)

****
Și alți jucători de tenis polonezi au participat la turneele ITF săptămâna aceasta. La Viena, Martina Kupka, parteneră cu brazilianca Carolina Alves, a câștigat titlul de dublu. Reprezentantul nostru a trecut și prin calificările la turneul de simplu, dar nu a reușit să câștige meciul în arcul principal.

Marcel Kamrovsky a câștigat două meciuri la Cairo și datorită acestui lucru a obținut primele sale două puncte în clasamentul ATP. În regiunea ucraineană a Mării Negre, premiera evenimentului a fost Philip Beszonka. În slovacă Jelena, Wojciech Marek a fost eliminat în turul doi după o luptă de trei sute. Jasza Szajrych nu s-a calificat pentru echipa națională a Republicii Cehe, la fel ca Aleksandra Djelic la elvețianul Collonge-Bellerive.

Soțul meu este definitiv:

Martina Kupka (Polonia, 1) / Carolina Alves (Brazilia, 1) – Erika Andriiwa (Rusia) / Jekaterina Kazionwa (Rusia) 6: 7 (1), 6: 4, 10-7

Dublați semifinalele:

Martina Kupka (Polonia, 1) / Carolina Alves (Brazilia, 1) – Miriam Bianca Bulgaro (România, 4) / Senja Krause (Austria, 4) 2: 6, 7: 6 (4), 11-9

Soțul meu în sferturile de finală:

READ  Ce urmează pentru Musyaovsky? Oferte din trei țări, cluburile poloneze nu renunță!

Martina Kupka (Polonia, 1) / Carolina Alves (Brazilia, 1) – Veronica Bokor (Austria) / Irina Dchandschagava (Austria) 6-0, 7-5

Prima rundă de dublu:

Martina Kupka (Polonia, 1) / Carolina Alves (Brazilia, 1)

bărbați

Jelena (Slovacia) 15.000 $, terenuri de lut

A doua rundă de simplu:

Mariano Navone (Argentina) cu Wojciech Marek (Polonia, 7) 5-7 7-5 7-6 (4).

Wojciek Maric (Polonia, 7) – Andrzej Krajcic (Slovacia, Cupa Mondială) 6-0, 6-3

Cairo (Egipt) 15.000 $, terenuri de lut

Alessandro Ragazzi (Italia) a învins Polonia cu Marcel Kamrowski cu 6-4, 6-2

Marcel Kamrowski (Polonia) – Amr Asrawi (Egipt) 6: 4, 2: 2 și pensionar.

Marcel Kamrowski (Polonia) – Louis Allen (Marea Britanie) 6-2 6-2

Chornomorsk (Ucraina), 15 mii de dolari, terenuri de lut

Jan Bondarevsky (Rusia, 5) – Filip Beszonka (Polonia) 6: 2, 6: 2

Filip Pichunka (Polonia) l-a învins pe Nicolo Pozzani (Italia, Q) cu 6-3, 6-2

Urmăriți videoclipul: #dziejesiewsportu: Un campion polonez cu o greutate de 110 kg. Există forță!

Blogul lui Vital Heynen – Antrenorul Campionilor Mondiali scrie special pentru cititorii WP!

Va câștiga Magdalena Froche campionatul?