Manchester City este foarte slab la finalul sezonului?! „Nu arata bine”

Manchester City este foarte slab la finalul sezonului?!  „Nu arata bine”

Managerul Pep Guardiola nu a împărtășit vești foarte optimiste despre sănătatea lui Ederson. Nu a finalizat meciul dintre Manchester City și Nottingham Forest (2-0).

Campioana Angliei a intrat în duel cu o echipă implicată în lupta pentru retrogradare știind că Arsenal va lua toate punctele.

Prin urmare, nu a putut să se clatine pentru a-și menține o șansă reală de a-și păstra titlul.

Manchester City a implementat acest plan, dar probabil că a dus la pierderea lui Ederson în etapa finală a competiției în curs.

Brazilianul s-a ciocnit de Willy Boly în prima repriză, dar a continuat să joace în ciuda faptului că suferea de o problemă la umăr. Acest lucru nu a fost înțelept, pentru că în pauză staff-ul tehnic a decis să-l scoată de pe teren și să-l aducă pe Stefan Ortega.

Apoi, portarul a fost observat părăsind instalația adversarilor cu o praștie pe braț. Pentru a înrăutăți lucrurile, managerul Pep Guardiola a împărtășit știri nu atât de optimiste despre starea jucătorului.

Accidentarea lui Ederson nu arată bine. El a spus: Vom ști mai multe după ce vom vizita medicul.

Tânărul de 30 de ani a păstrat 14 foaia goală în 40 de apariții în acest sezon. În acest timp, suferea de o accidentare musculară nu cu mult timp în urmă. La vremea respectivă, portarul german l-a înlocuit foarte bine la nivelul Premier League engleză, însă în primul meci cu Real Madrid a primit trei goluri, ceea ce a dus la un meci retur, și astfel o ieșire din Liga Campionilor.

Manchester City mai are cinci meciuri care îi așteaptă în etapa finală a competiției – patru la nivel de Premier League și finala FA Cup împotriva lui Manchester United.

READ  Confirmat: Lech Poznań cu prima întărire pentru sezonul 2023/2024