Marco Asensio triplu, Karim Benzema dublu! Un alt meci extraordinar de la Real Madrid [WIDEO]

Marco Asensio triplu, Karim Benzema dublu!  Un alt meci extraordinar de la Real Madrid [WIDEO]

Real Madrid a obținut o altă mare victorie în Liga spaniolă. „Royal” condus de Marco Asensio și Karim Benzema a zdrobit Mallorca cu 6: 1.

Benzema a deschis scorul marcând un gol în minutul trei al meciului. Francezii au profitat de comportamentul teribil al fundașului central al adversarului.

Pentru prima dată în acest sezon, Marco Asensio este în formația de start pentru „Los Blancos”. Tânărul de 25 de ani a plătit banii de încredere.

În minutul 24, spaniolul s-a trezit în suprafața de pedeapsă după ce adversarii au tăiat pasul lui Vinicius către Rodrygo. Asensio a luat o minge rătăcită și a condus-o în plasă cu piciorul drept. După câteva zeci de secunde, Mallorca a marcat un gol tactil. Kang In Lee a obținut o lovitură exactă pe care Thibaut Courtois nu a reușit-o.

În minutul 29, Asensio a completat dubla. Această grevă a fost ajutată de Benzema, care a fost al șaselea permis de deschidere al sezonului.

Imediat după pauză, Karim Benzema a lovit din nou în plasă. Cu toate acestea, această țintă nu a fost recunoscută. Arbitrii au văzut o greșeală a atacantului francez.

În minutul 56, Asensio a marcat al treilea gol. Mijlocașul atacant a coborât în ​​piciorul stâng cu stilul său și a tras un șut superb de la distanță. O pasă crucială pentru Benzema din nou pentru gol.

În minutul 78, francezul însuși a încercat să obțină un alt hit, care este deja al optulea în acest sezon în ligă.

READ  Beijing 2022. Nils van der Poel compară China cu Germania nazistă

Oamenii din Madrid au fost duri astăzi. În minutul 84, Vinicius a tăiat din stânga și a aruncat mingea către Isco. Real a câștigat cu 6-1 și l-a învins din nou pe Atletico în clasamentul ligii. Mallorca ora zece.