Masacrul a fost eliminat într-un mod ciudat. Socat pentru cateva minute [WIDEO] Tenis

Masacrul a fost eliminat într-un mod ciudat.  Socat pentru cateva minute [WIDEO] Tenis

Meciul dintre Davidovich-Fokina și Vesely a fost foarte echilibrat. Duelul cu cinci grupe a durat aproape patru ore – cel mai lung dintre toate duelurile de miercuri chibrituri. Rezultatul final a fost determinat de tiebreak-ul jucat până la 10 puncte, în care Vesely s-a impus în raport de 10: 7. Ultima acțiune de la întâlnire, în care a fost pedepsit arbitrul Fokina, a stârnit cele mai multe emoții.

Priveste filmarea
Secretul de la Wimbledon. De ce sunt atât de diferiți de ceilalți?

Davidovich Fokina este pedepsit pentru comportamentul său. Efect? Învinge tot meciul

Vesely conducea cu 8:7 și marca pe locul nouă după un schimb egal. ceh Trebuia să fie într-o clipă mingea Meciul, când era deja la scorul 9: 7, imediat după înfrângere însuși, Fokina s-a enervat, a lovit mingea primită pentru următorul serviciu și a trimis-o sus în tribune.

Puteți găsi mai multe articole cu conținut similar pe portal Gazeta.pl.

Iar comportamentul nu a scăpat din atenția arbitrului Carlos Ramos care după un timp a decis să acorde un așa-zis punct de penalty, ceea ce însemna că conducea cu 10:7 în superrepriza cehă. Ea a câștigat tot meciul. Dacă nu ar fi fost comportamentul lui stupid, ar putea să se lupte cu Veseli în cel puțin un act. pe parcursul Meci Fokina, renumit pentru emoțiile sale (pe care le-a arătat în meciul cu Hurkacz), fusese deja mustrat de arbitru.

Maja Chwalińska a început uimitor. Apoi Risk i-a dat o lecție de tenis

După o hotărâre nefavorabilă a judecătorului înşelător Hubert Hurkacz S-a dus la arbitru și a discutat cu el o vreme, apoi a rămas câteva minute pe teren și nu a putut să se împace cu situația.

READ  A fost foarte aproape. Polonezii sunt la un pas de medalii

O miercuri plină de surprize la Wimbledon

Pe lângă plecarea de miercuri a lui Fokina, au existat câteva senzații în instanțele londoneze. Al șaselea din clasament și-a luat rămas bun de la campionat ATP Casper Rudd, care a pierdut în fața lui Ugo Humbert. Mai devreme, jucătorilor le place Hubert Hurkacz (10. ATP), Felix Auger-Aliassime (9. ATP), Pablo Carreno Posta (Douăzeci de ATP) sau britanicul Andy Murray (52. ATP).

Ugo Humbert și Casper RuddRod a plecat. Va fi o mare surpriză în semifinalele de la Wimbledon [DRABINKA]