Masacrul din Italia. Concert echipa poloneză, scena se apropie

Masacrul din Italia.  Concert echipa poloneză, scena se apropie

Fanii polonezi ar fi putut participa la meciul de luni dintre Roma și Cagliari Calcio ușor dezamăgiți. La fel ca în meciul precedent de ligă, de această dată antrenorul României, Daniele De Rossi a decis să-l lase pe Nikola Zalewski pe bancă. În schimb, lui Angelino, care a fost adus împrumutat în iarnă, i s-a oferit șansa să debuteze.

Doar Suporterii au fost nevoiți să aștepte două minute pentru a marca primul gol. După o lovitură de colț, a fost confuzie în suprafața de pedeapsă și mingea a căzut la picioarele lui Lorenzo Pellegrini. Actorul italian a învins-o cu ușurință pe Simone Scovit și a deschis scorul. Roma cu siguranță nu a intenționat să se oprească la un gol.

În minutul 23, scorul a fost 2-0. Jucătorii lui De Rossi au lansat un contraatac strălucit care s-a transformat într-un efort dinamic de echipă. Pellegrini i-a pasat mingea lui Dybala în suprafața de pedeapsă, iar argentinianul a finalizat sarcina. Gazdele „au jucat ca nebunii”, în timp ce oaspeții păreau că „n-au ajuns” deloc la meciul de luni.

Sărbătoarea Romei a culminat în etapa a 23-a a Ligii Italiei. Zalewski a susținut echipa de pe bancă

Jucătorii și-au schimbat pozițiile, dar situația de pe teren nu s-a schimbat. Roma încă conducea jocul și creau mai multe atacuri. Plus că a avut noroc. În minutul 49, Andrea Petagna a avut foarte ghinion – mingea i-a lovit mânaDeși a încercat să-l țină cât mai aproape de corp. Arbitrul Matteo Marcenaro a decis să fluieră. Paulo Dybala nu a avut nicio problemă să tragă mingea în plasă.

Echipa Roma a controlat evenimentele până în ultimele minute și a obținut o victorie impresionantă. Acest lucru i-a permis să avanseze pe locul cinci în tabel. Daniele De Rossi pare clar că a revitalizat clubul.

Paulo Dybala/Emanuele Ciancaglini/Studio Ciancafoto/Getty Images/Getty Images

Jucătorii romilor au susținut luni un adevărat „concert”./PAP/EPA/Angelo Carcone/PAP

Inter Milano – Juventus 1-0. abreviere. Video (Eleven Sports)/Unsprezece sporturi/Unsprezece sporturi