Masacrul primei reprize a fost suficient. Łomża Vive Kielce în sferturile de finală ale Ligii Campionilor! – CKsport.pl

Masacrul primei reprize a fost suficient.  Łomża Vive Kielce în sferturile de finală ale Ligii Campionilor!  – CKsport.pl

omża Vive Kielce a fost la înălțimea așteptărilor. Campioana Poloniei a învins-o pe româna Dinamo Bukaresht cu 34:29 în propria sală, datorită căreia au primit bilet direct în sfertul Ligii Campionilor!

„Trebuie să te concentrezi pe apărare și să arunci cât mai multe dintre aceste goluri ușoare din contraatac”, a spus înaintea meciului jucătorul lui Kielce, Branko Vujovic. Jucătorii Dujshebaev sub aceste ipoteze au jucat deja în prima procedură de duel și folosind 7v6 tipic românilor, au deschis rezultatul meciului lovind o poartă goală după un contraatac.

La scurt timp, campioana Poloniei a câștigat un avantaj uriaș cu patru goluri. A fost ajutat de poziția superbă dintre fundașii Andreas Wolff, care s-a predat după doar 6 minute de competiție. Germanul a lovit mingea de pe poartă nu a fost o vedere obișnuită în acea seară. Fostul căpitan de la Łomża Vive a apărat meciul cu o eficiență de 43% după o premieră de un sfert de oră.

Mai mult, poziția portarului reflectă aspectul coechipierilor săi de teren. Galben, alb și albastru și-au depășit rivalii pe mai multe categorii și au dominat fiecare aspect al industriei handbalului. Acest lucru a fost dovedit de scorul care a fost 20:13 după 30 de minute de meci.

După ce s-au schimbat, o mare relaxare s-a strecurat în rândurile locuitorilor din Ciliçi. Au trecut câteva minute până când proprietarii terenului s-au trezit și au revenit pe drumul cel bun. Până atunci, Dinamo a reușit să scurteze distanța la doar două goluri.

Evenimentele din a doua jumătate a meciului au reamintit cursul întâlnirii cu motocicleta Zaporozhye, în care campionul polonez a prezentat două fețe diferite – a dominat înainte de pauză și a eșuat la reluarea meciului.

READ  New Square - un nou proiect în Arabia Saudită. Se presupune că Riad este unul dintre cele mai bogate orașe din lume

Cu toate acestea, în acest caz, aproape nimeni nu se așteaptă să repete divertismentul. O victorie de necontestat la un moment dat părea pusă sub semnul întrebării.

Din fericire, handbalistii de la Kielce au profitat eficient de pauză tehnică a antrenorului lor. Aceasta a fost departe de a fi o mustrare emoționantă pentru jucători, dar a fost menită să le doboare capetele fierbinți.

Este adevărat că omża Vive nu a putut reveni pentru un avantaj atât de mare înainte de pauză, dar a reușit încă o dată să obțină o distanță de siguranță, din nou cu ajutorul lui Andreas Wolff, care i-a amintit în repetate rânduri de prezența în poartă. Iar la final, jucătorii lui Dougshebayev au marcat o victorie cu 5 goluri 34:29!

Duminică, 13 martie, voi lua parte la Kielce, de data aceasta în curtea mea poloneză, la Azoty Puławy în sala mea. Meciul începe la ora 13:45.

Łomża Vive Kielce – Dinamo București 34:29 (20:13)

alinierea:

omża Vive: Wolff, Kornecki – Karalek 6, Kulesh 5, Dujshebaev A. 2, Dujshebaev D., Karacić 3, Moryto 8, Nahi 4, Olejniczak, Sanchez-Migallon, Sićko 1, Surgiel, Vujović 5, Thrastarson

Dinam: Lazar, Hydrad – Racutia, Gionea 1, Gorbino 4, Negro, Desinger 1, Pascual 4, Gavriloa 1, Nantes 4, Homet 2, Bezao 1, Moussaoui, Mamdouh 7, Militaro 2, Sorhindo

card rosu: Militaro