Meciul: România – Coreea de Sud / 02-05-2023 | 2022/23

Meciul: România – Coreea de Sud / 02-05-2023 |  2022/23
relaţie

finalul meciului.
59. min – Oh Ingyu a șutat de pe linia albastră, dar cauciucul a trecut de poarta lui Polk.
58 min – Balazs intră în alt atac românesc în a treia coreeană.
57 min – Coreenii au tras pucul pe acoperiș. Jocul s-a oprit.
55 de minute – GOL! Kovacs a tras porțiunea liberă din poarta lui Dalton pentru al doilea gol al României.
55 de minute – e timpul pentru România.
55 de minute – GOL! Kim Xuan extinde avantajul Coreei în meci cu scorul de 5-1.
52 minute – GOL! Park Jin-kyu a tras un șut puternic sub bară din poarta lui Polk și a marcat al patrulea gol pentru echipa sa.

Minutul 51 – o lovitură de pedeapsă către România din cauza unui număr mare de jucători pe gheață.
50 min – Lee Young Jun lovește terenul din stânga. Intervenția lui Polk cu Fences.
49 min – Sallo construiește atacul pozițional al echipei sale din aripa dreaptă.
48 min – Polc prinde un șut inconfortabil de pe linia albastră și îngheață jocul.
47 min – Lee Don Ku a pus o apărare eficientă și a blocat atacul adversarului.
46. ​​​​min – Coreenii presează puternic pe rivali și nu le permit să rămână pe locul trei.
45 min – Borse a interceptat pucul și a condus atacul echipei sale.
44. Minute – Coreenii dețin mult timp poziția a treia a rivalilor lor. Nu permit concurenților să contraatace.
43. min – Oh Ingyo lovit puternic de linia albastră. Polk a spart cauciucul de scândură.
41 min – Începem a treia perioadă.

pauză.
39 min – Penalty pentru Jeon Jungwoo.
39. min – Avem o mică încăierare în mijlocul terenului între jucătorii ambelor echipe, dar arbitrii au evitat încă o încăierare.
37 minute – GOL! Jeon Jungwoo a apucat cu încredere cauciucul de la fundașii români și a tras de la cea mai apropiată distanță până la poarta stâlpului.
36. Minute – Balazs a întors poarta lui Dalton și a tras un șut rapid. Portarul coreean s-a dovedit a fi mai rapid la asta.
35 min – LEE Seungjae aleargă bine pe fairway-ul albastru și înființează un castel de hochei cu clasați pe locul trei al colegilor săi romani.
34. Minute – Jeske luptă pentru controlul pucului din spatele porții Coreei.
33. min – KIM Geonwo a șutat din apropiere în poarta adversă, dar a fost salvat de un fundaș român.
Minutul 32 – Balazs a șutat de printre mingi direct în poarta adversarilor.
30 min – Łymański a șutat dintr-un unghi ascuțit. Portarul Coreei a lovit cauciucul spre tablă.
29. min – Ambele echipe reprezintă hochei puternic și dur.
28. min – Dalton a jucat acțiunea cu fundașul în spatele porții.
27. min – Lee Don Ku a introdus contraatacul coreean la treia adversarilor, dar a pierdut un cadru sub poarta lui Polc.
26. min – Casagiano luptă din greu pentru posesia pucului din spatele porții lui Dalton.
24 minute – GOL! Kang Yuk-suk a tras un șut puternic la stâlpul apropiat al României pentru a-i aduce Coreea din nou în avantaj.
23. min – Mircea a jucat bine la mijlocul perioadei și a interceptat pucul.
22. min – Confuzie în poarta României. În cele din urmă, Polk a înghețat jocul.
21 min – Începem a doua perioadă.

READ  „Raze X”: Frica, sau Christian Mungiu despre ipocrizie

pauză.
19. min – Park Jin-kyu a șutat de pe linia albastră, dar cauciucul a ratat poarta României.
18 minute – Multă acțiune se încheie în perioada neutră. Nicio echipă nu renunță la luptă.
17. min – Park Jin Kyu lovește din exterior cu o minge de oțel. Polk a rămas vigilent la postul său și a înghețat meciul.
16 min – GOOL! Andre Philip a tras cu încredere de încheietura mâinii și a pus cauciucul în careul din stânga porții lui Dalton.
15. min – Mircea a mers singur cu Dalton, dar portarul coreean a reușit să oprească atacul românesc.
14. min – Rasulov in suprafata de pedeapsa.
12. min – Yemalenko s-a apărat bine și a tăiat pasa chiar la timp în fața propriei porții.
11 min – Hyunjin JEONG joacă cu succes în apărare și aruncă pucul în afara perioadei sale.
10 minute – Rasulov a lovit puternic de pe linia albastră. Dalton s-a deflat și a oprit jocul.
9. min – Jeske lovește adversarul și jocul se oprește.
8. Minute – Temariuk a lovit mingea în al treilea adversar și România în poarta adversă.
7. min – Coreea nu se oprește în atacuri și încă joacă cu presiune mare.
5 minute – GOL! Sang-Hoon KIM a tras mingea perfect în partea nepăzită a porții României și a adus echipa sa în avantaj.
5 min – Ki-Sung KIM a șutat de la mică distanță de la poarta României. Polc s-a dezamăgit și a înghețat jocul.
3. min – penalty la Lymański.
3. Minute – Balazs înscrie un puc în fața porții Coreei, dar nimeni nu taie pasa.
2. min – Don-Ku a tras un șut periculos de sub linia albastră, dar cauciucul a alunecat peste poarta lui Polc.
1. min – începem conflictul dintre România și Coreea de Sud. În golurile lui Polk și Dalton.

READ  Accident de cărucior în România. Șoferul a murit, câteva persoane au fost duse la spital - Wprost