Media: FIFA vrea să schimbe regulile înainte de M. End of PiK nona 90 Minute Games

S-au făcut multe cercetări în trecut despre timp real jocuri. Aceste rezultate dovedesc că aproximativ 1/3 din meciul de 90 de minute se pierde prin tot felul de întreruperi: accidentări, înlocuiri, goluri și lovituri de picior. Recordul infam în această chestiune se întoarce la meciul dintre Ajax Amsterdam împotriva Benfica, care a avut loc luna trecută în Liga Campionilor. Benfica a câștigat cu 1-0 după 54 de minute și 39 de secunde de joc. Cercetările efectuate de CIES anul trecut au arătat că, de exemplu, în AirDevice la fotbal Se joacă 65,6 la sută din timpul total. Acest lucru adaugă până la 59 de minute și 2 secunde de timp de joc efectiv. la Liga Campionilor Este 64,7 la sută în Prima ligă 62 la sută și în urmă cu doar 57,2 la sută.

Priveste filmarea
Analizăm concurenții polonezi la Cupa Mondială. Czesław Michniewicz ar trebui să fie pregătit pentru asta

Dramă pe terenul din Anglia. Au luptat 10 minute pentru viața de fotbalist

Infantino a avut o idee nouă. Vreau să prelungesc meciurile

Pentru a nu căuta prea departe astfel de exemple, puteți reveni și la playoff Echipa națională a Poloniei Cu Suedia. Conform relatării jurnalistului Newonce Michał Trela, în teorie, au trecut peste 40 de minute din momentul în care s-a marcat primul gol și până la finalul meciului. Dar mingea a fost în joc doar pentru 18. Minutele rămase s-au evaporat.

De asemenea, puteți găsi mai mult conținut sportiv pe Gazeta.pl

Prin urmare, din când în când există gânduri despre cum să schimbi această situație. De exemplu, s-a sugerat ca timpul să fie măsurat în fotbal ca și în handbal. Pentru fiecare pauză în joc, ceasul se oprește și meciurile durează 60 de minute. Acum FIFA vine cu o idee nouă. După cum a raportat Corriere dello Sport, FIFA El vrea să prelungească meciurile la 100 de minute la Cupa Mondială din Qatar. Toate acestea pentru a vă crește timpul efectiv de joc. Ideea trebuia să vină de la început Gianni Infantinopresedinte FIFA. Cu toate acestea, nu totul depinde de asta. Orice modificare a regulamentului trebuie să fie aprobată de Consiliul Asociației Internaționale de Fotbal (IFAB). Este o organizație care se ocupă cu crearea și modificarea regulilor de fotbal.

READ  Euro 2020: plan IPTV. Unde te uiți la Euro 2021?

GKS Bełchatów .faniFanii GKS Bełchatów se adună pentru stema. „Cel mai greu moment”

Ideea extinderii meciurilor face parte din conceptul FIFA de a obține cât mai multe meciuri. Gianni Infantino este cel care cheamă pentru Cupa Mondială nu o dată la patru ani, ci la doi ani. Există o mulțime de idei pentru schimbare. Unele dintre ele au fost testate în timpul Cupei Football Future din Olanda vara trecută. Orice număr de înlocuiri, penalități de suspendare temporară, mașini de lovituri – acestea sunt doar câteva dintre modificări. „FIFA se distanțează de revoluția pe care o propune mass-media, dar oamenii ei modernizează fotbalul de ani de zile. Potrivit experților, acest lucru este inevitabil” – Kacper Sosnowski a scris pe Sport.pl.