Milan epuizat câștigând Cupa Italiei! Golul extraordinar al lui Rafael Liao [WIDEO]

Milan epuizat câștigând Cupa Italiei!  Golul extraordinar al lui Rafael Liao [WIDEO]

Milan a ajuns în sferturile de finală ale Cupei Italiei. Stefan Pioli a castigat cu 3:1 cu Genoa dupa prelungiri.

Rezultatul întâlnirii a fost deschis pe neașteptate de oaspeții din Genova. În minutul 17, Leo Ostegaard a folosit inima lui Manolo Portanova dintr-o lovitură de colț și a trimis mingea cu capul în poartă.

Restul textului este sub videoclip

În minutul 24, Stefano Pioli a trebuit să facă prima schimbare. Și l-a înlocuit pe accidentatul Fikayo Tomori Alessandro Florenzi.

Cu puțin timp înainte de finalul primei reprize, Genoa s-a confruntat cu o ocazie de a înscrie un alt gol. Caleb Ecoban nu a profitat de această mare oportunitate.

În cele din urmă, Milan și-a propus să ajungă din urmă. Cu un sfert de oră înainte de final, Olivier Giroud a condus egalarea.

După 90 de minute a fost un egal 1-1. Ambele echipe au fost nevoite să intre în prelungiri. În minutul 93, Rafael Liao aproape că a lovit plasa. Portarul Genoy a lovit mingea într-o lovitură de colț. După o clipă, Sandro Tonali a ratat puțin, trăgând de la distanță.

În cele din urmă, în minutul 103, Mila a făcut un pas înainte. Leao l-a lovit inteligent pe Grid, dar în același timp Lube este oarecum casual.

În a doua repriză a prelungirilor, Alexis Sailemakers a marcat 3-1. Belgianul a profitat de pasa lui Theo Hernandez. Nu am văzut mai multe lovituri în acest meci.