Minutul 119, Jacek Cube. Acest gol a decis să urce în ligă. Ce icoană de fotbal

Minutul 119, Jacek Cube.  Acest gol a decis să urce în ligă.  Ce icoană de fotbal

Minutul a fost 110 Meci. După o aruncare de la margine, portarul Konrad Furnes comite un fault coroana lui KelseyOaspeții au tras un șut, dar Kirillo Petrov a împins mingea de pe linia porții și a salvat echipa sa de la încasarea propriului gol. Nouă minute mai târziu, când toată lumea se gândea cine va executa loviturile de departajare fani În Kielce au fost euforici după ce au lucrat rezerva de capital. Jakub Chukovsky, care a apărut pe teren înainte de a relua a doua perioadă de prelungiri, a alergat mingea pe partea dreaptă, a depășit fundașul și a trecut-o pentru al patrulea metru pentru Jacek CubeEl a marcat un gol. Golul de promovare (al doilea în sezon) este favoritul lui fan, tânărul de 34 de ani care a revenit coroaneA jucat in acest sezon abia din martie, pentru ca inainte tratase de cateva luni o accidentare grava (un ligament incrucisat anterior rupt la piciorul drept). Imediat după lovitură, acesta și-a scos tricoul și a primit cartonaș galben. O clipă mai târziu, o mulțime de spectatori a alergat pe teren și a sărbătorit alături de jucători revenirea în ligă.

Kpop este specializat în obiective importante. El a fost cel care în aprilie, la al treilea joc al sezonului, a marcat prelungiri după o frumoasă lovitură de stat, învingând-o acasă cu 2-1 pe Korona Podbeskidze Bielsko-Biawa.

Priveste filmarea
„Îmi atârn mănușile (dar doar pentru o clipă) de cuier. Nu vor fi sărituri de la MMA la box”.

„Verzii și-au luat rămas bun de la elită într-o manieră rușinoasă”. Ceartă uriașă în play-off-ul Ligii Franceze

Greșelile fatale ale lui Marcin Szpakowski

Să revenim la meci. Oamenii așteaptă de multă vreme o astfel de întâlnire în capitala districtului سwitokrzyskie. După Corona, Kelsey a câștigat semifinala împotriva Audra Opole 3:0 și lansarea neașteptată a lui Arka Gdynia cu Chrobry Głogów, duelul final al lui Kielce se știa că se juca în fața fanilor lor. Biletele s-au epuizat imediat. La final, au fost peste 14.000 în tribunele Suzuki Arena. telespectatori. Aceasta este de două ori prezența la vot la meciul reușit din acest sezon Widzew ód. La vremea aceea, erau puțin peste șapte mii. telespectatori. Ultima dată când astfel de fani au avut astfel de fani la meciul Kelsey a fost în noiembrie 2017, când Corona Kelsey a găzduit Legia. Varşovia.

READ  Co za końcówka! Athletic Bilbao wyeliminował Real Madryt z Pucharu Króla

Atmosfera de la întâlnirea de duminică a fost excelentă. Fanii au visat că echipa lor favorită va reveni în Prima Divizie după o pauză de doi ani. La scurt timp suporterii, la fel ca în semifinalele cu Audra Opole, au avut motive de bucurie. Apoi cinci minute mai târziu, iar duminică seara după optsprezece. Spaniolul Roberto Coral Garcia centrează de pe stânga Adam Fritzk De la șapte metri a marcat un gol cu ​​un glonț în cap. Atacantul de la Corona Kelsey a marcat doar de patru ori în sezonul regulat (dar a pierdut câteva meciuri din cauza unei accidentări), dar acel gol a fost al doilea gol al său în playoff.

Minutul 38 – Un festin în tribune, Farah, Mashael au dat startul, pentru că după doi ani de pauză, Kelsey este aproape să revină în Prima Divizie. Apoi a început coșmarul lui Marcin Zbakovski, în vârstă de 20 de ani, o tânără Corona Kelsey, care a făcut două greșeli fatale într-un minut. La început a pierdut mingea pe linia suprafeței de pedeapsă (deși a indicat arbitrului că a fost comis un fault), mingea a ajuns la Mikowaj Lebedinsky, care l-a indus în eroare pe Petrov și l-a învins pe Furnes pe 11 metri.

Gazdele au reluat meciul din centrul terenului, iar mingea a mers către Szpakowski, care a fost atacat de doi adversari, și a pierdut-o din nou. Oaspeții au efectuat un contraatac, pe care Michał Rzuchowski l-a încheiat cu un șut precis de la aproximativ 20 de metri distanță.

Greșeala lui Szpakowski în meciul Corona - ChrobryGreșeala lui Szpakowski în meciul Corona – Chrobry Ecran Pulsat Sport

Corona Kelsey a dominat încă de la începutul reprizei secunde. Într-un sfert de oră a avut patru ocazii foarte bune dar i-a lipsit eficiența. În minutul 63, Michal Elkoff Gop și arbitrul au făcut o performanță foarte mare în suprafața de pedeapsă. Paweł Raczkowski După ce a analizat VAR-ul, a ordonat o lovitură de pedeapsă. Lovitura lui Frączczak în colțul drept al porții, portarul Leszczyński și-a simțit intențiile, dar nu a deviat mingea și egalarea a fost 2: 2.

READ  Miturile se dizolvă pe Iga Świątek! Dintr-o dată cineva spune: Aceasta este o problemă

– Adam Fríczk a câștigat lupta împotriva cancerului, a revenit pe teren și a marcat primul gol. De la un tip care căuta exemple de sportivi care au reușit să facă asta, un exemplu a devenit ușor de găsit. Povestește-ne despre dificultăți, îndoieli și bucurii. Sentimente care s-au împletit în ultimii ani – a scris Dawid Szymczak, jurnalist la Sport.pl în octombrie 2019. Frączczak a fost unul dintre protagoniștii întâlnirii, celălalt fiind desigur Jacek Kiełb, menționat în introducere.

Pădurea Nottingham - orașul HuddersfieldO revenire grozavă după 23 de ani. Nottingham este în Premier League, dar controversele nu au lipsit

Corona Kelsey – Chrobry Głogów 3:2 după prelungiri (2:2, 1:2)

Obiective: Frączczak Two (18, 64 de penalty), Kiełb (119) – Lebedinski (38), Rzochowski (39)

Coroană: Forenc – Danek, Malarczyk Din, Petrov Dinprinde, aduna, aranja, încercuiește Din – Podgórski (105. Łukowski), Szpakowski (46. Sewerzyński), Takac Din (68. Oliveira), Blanik (68. Cârnați Din) – Frączczak, Szykauka (81 Zarandia).

curajos: Leszczyński – Iłków-Gołąb DinMichael DinBougaidis, Ziemann – Kolenc (78. Machaj), Mandrysz – Bochnak (84. Tupaj), Rzuchowski, Piła Din – Lebedinsky Din (105. Van der Heyden).

Regulă: Pawe Raczkowski (Varșovia). Spectatori: 14129.