MMŚ: Două medalii de bronz poloneze la sporturi mixte!

Vești bune din Portugalia! Milos Redjimsky, care a jucat alături de Samuel Kulsicki și Mia Kryszl (Germania), care a jucat alături de Prithvika Pavade (Franța), a câștigat medalii de bronz la Campionatele Mondiale de juniori și cadeți la sporturi mixte!

După ce i-au eliminat sâmbătă în sferturi de cap de serie Darius Movilinu și Elena Zaharia (România), Kulsikki și Powade au pierdut duminică în semifinale în fața perechii chineze – Xiang Peng / Guai Man 0:3 (8:11, 3). Duminică, finala Campionatului Mondial de Sporturi Mixte. : 11, 8:11).

Miłosz Redzimski și Mia Griesel au pierdut în semifinale. Mixul Polonia-Germania cade în fața celei mai puternice perechi din Japonia – Sora Matsushima și Miva Harimoto 0: 3 (6:11, 6:11, 10:12)

Tot duminică a avut loc primul tur al competiției de simplu. La echipa de juniori, Samuel Kulsiki l-a învins pe taiwanezul Feng Yi-Shin 4: 2 (7:11, 11: 6, 11: 9, 7:11, 11: 9, 11: 7), iar Masjid Kubik l-a învins pe rusul Vladimir. Sidorani 2:4 (11:8, 8:11, 8:11, 8:11, 11:9, 14:16). La cadeți, Milos Redjimsky și-a câștigat cu încredere lupta, învingând-o pe Ilya Konyukova (Rusia) 4: 0 (11: 8, 11: 8, 11: 5, 11: 7).

Luni vor avea loc 1/8 de finală. La simplu, actualul campion polonez de juniori Milos Redjimsky se va confrunta cu rivalul Dragos Alexandru Pujor (România), iar Samuel Kulsiki îl va înfrunta la simplu pe vicecampionul de tineret U-21 Maxim Grepnev (Rusia).

READ  Mărfurile contrafăcute reprezintă 6,8% din mărfurile importate în UE - Inwestycje.pl