Momente de groază în timpul victoriei Barcelonei! O ambulanță în cartierul Camp Nou

Momente de groază în timpul victoriei Barcelonei!  O ambulanță în cartierul Camp Nou

Celta Vigo Nu se plânge de probleme de apărare în acest sezon, dar FC Barcelona aproape că și-a dezbrăcat rivalii de visurile lor în prima repriză Despre luarea unui punct de la Camp Nou.

Tragerea a început în minutul 30 de pe stadionul Memphis Depay, și a pus ultima tușă lucrării pe care a condus-o efectiv cu Ousmane Dembele Rally de simplu. Ulterior, olandezul a fost cel care a provocat frământări în suprafața de pedeapsă a Celta cu poziția sa, regăsindu-se la cel mai bun moment. Pierre-Emerick Aubameyang, ridicând scorul.

Imediat după finalul primei reprize, gabonezii au completat dublaDar răspunsul oaspeților a fost imediat. A provocat-o… o greșeală fatală în apărarea „Barcelonei”. Ronald Araujo a ratat o pasă inexactă a portarului către Thiago Gallardo pe minge pentru a juca. Iago Aspas, care a marcat golul de onoare.

Potențialul entuziasm al Celtei de a urmări gazdele a fost înăbușit în minutul 58 Jason Murillo care a văzut cartonașul roșu direct Pentru un fault în afara careului la Memphis Depay.

Câteva clipe mai târziu, pe Camp Nou, asta s-a întâmplat mult scene deranjante. Jaffe s-a lovit cu capul de Ronald Araujo Deși uruguayanul a continuat să urmărească evenimentul, acesta a căzut pe teren și poate și-a pierdut cunoștința. Pe teren a intrat o ambulanță, când jucătorul a părăsit terenul de joc.

Rezultatul nu s-a mai schimbat.

Clubul a declarat ulterior că Ronald Arago a suferit o comoție și a fost dus la spital pentru o examinare suplimentară.

Barcelona – Celta Vigo 3-1

Goluri: 1-0 Depay (30), 2-0 Aubameyang (41), 3-0 Aubameyang (48), 3-1 Aspas (50).