Movini – Fotbal Club Dinamo Bucuresti 2-0 (0-0). Liga – Etapa a 5-a

Movini – Fotbal Club Dinamo Bucuresti 2-0 (0-0).  Liga – Etapa a 5-a

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de patru ori. Mioveni CS a câștigat de patru ori fără a pierde niciun meci.

Jucătorilor ambelor echipe le-a luat mult timp să se miște. O atmosferă de somnoros a prevalat cea mai mare parte a primei reprize. Nimeni nu se așteaptă să vină sentimente reale. Abia în al doilea sfert de oră a început să se întâmple ceva pe teren. Iar arbitrul le-a arătat jucătorilor lui Dinamo Bucureşti: Stillian Philippe în minutul 24 şi Gabriel în minutul 45.

În același minut, Jenny Crito a fost înlocuită de Deniz Giavire. Prima repriză a meciului s-a încheiat acolo. În repriza secundă, ambele echipe au mers cu un rezultat negativ.

La 55 de minute de joc a avut loc o schimbare la Dinama Bucuresti. Gabriel Torg l-a urmat pe Gabriel V. Antrenorul clubului Mioveni a decis să joace mai agresiv. În minutul 64 l-a înlocuit pe mijlocașul Valentin Coziriano și l-a pus pe atacantul Moussa Sanouh pe terenul de joc. Vezi tu, antrenorul a crezut că echipa lui va prelua rapid conducerea. A avut dreptate, echipa lui a reușit să înscrie și să câștige meciul.

Balthazar Peret a primit cartonaș galben de la Dinama București cu 20 de minute înainte de finalul reprizei secunde. În minutul 71 s-a produs o schimbare la Dinamo București. Mirko Ivanovsky a intrat în Vlad Morar.

Norocul le-a zâmbit jucătorilor lui CS Movini în minutul 72 al meciului, când Mihai Bennait a marcat primul gol. Guilherme Garrotti a completat pasul.

In minutul 74 au plecat jucatorii lui CS Movini: Daniel Serbanica si Alexandro Raicia, inlocuiti de Barzvan Trev si Alexandru Buzek. Cu 11 minute înainte de finalul duelului, Christian Irobiso a părăsit terenul pentru un cartonaș roșu, care a slăbit formația Dinamo București. Între minutele 80 și 83, arbitrul a încercat să liniștească meciul arătând jucătorilor Mioveni CS două cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă.

READ  Vedeta rusă a explodat de furie. O întorsătură surprinzătoare a evenimentelor și aceste cuvinte pentru tenismenul profesionist

Dinamo Bucureşti a început atacul pentru a compensa cât mai repede înfrângerea. Echipa Movini CS a profitat de situație și a marcat un alt gol. În minutul 84, Moussa Sanouh a intrat pe lista marcatorilor. Golul a venit după o pasă a lui Alexandro Raicia.

Cu trei minute înainte de finalul meciului, arbitrul le-a arătat cartonașele galbene lui Dorenel Onsi de la CS Miuvene și Razvan Grădinaro de la Dinama București. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Meciul s-a încheiat cu scorul de 2-0.

Echipa Mioveni CS a dominat adversarii pe teren. A efectuat mai multe atacuri periculoase la poarta adversă, trasând cinci lovituri în poartă. Rușinea excepțională a atacanților Dinamo București a fost foarte evidentă. În cele 90 de minute de meci nu au șutat la poartă.

Arbitrul le-a acordat cinci cartonașe galbene și un cartonaș roșu jucătorilor de la Dinamo București și le-a arătat jucătorilor de la FC Miuvene trei cartonașe galbene.

Ambele echipe au înlocuit cinci jucători.