Nu am urmărit meciul pentru că PiS mă deranjează foarte mult

Politician de stânga invitat la Robert Mazurek la RMF FM. În timpul conversației, subiectul TV și Euro 2020. Și Mazurk a susținut că televizorul este uneori util, deoarece puteți viziona meciuri pe el.

– Desigur, meciurile pot fi urmărite – a recunoscut politicianul de stânga. – Urmăriți meciuri? a întrebat jurnalistul.

– Nu m-am uitat la meci. Legea legii și a justiției mă deranjează atât de tare încât nu pot să o privesc în pace. Cu toate acestea, vizionarea mingii ar trebui să fie calmă – a spus Gdula.

– Crezi că Souza este din Pis? a întrebat Mazurk amuzat.

Stare de nervozitate

Polonezii au pierdut primul meci

Polonia a jucat luni primul lor meci Euro 2020. Rivalul alb-roșu a fost echipa națională a Slovaciei. Ședința a avut loc la Sankt Petersburg, sub președinția guvernatorului roman Ovidiu Hategan.

Slovacii bine comportați și bine organizați au preluat conducerea în minutul 18 după o acțiune solo și șutul lui Robert Mack. Golul a fost marcat pentru Wojciech Szczczny, deoarece mingea a lovit mai întâi stâlpul, apoi mai târziu. Apoi, din păcate, i-a sărit de pe cap și a căzut în plasă.

În primul minut al reprizei a doua, Karol Linetti l-a învins pe portarul Slovaciei cu un șut superb și echipa noastră a reușit să egaleze.

Mai târziu, însă, nori negri au apărut din nou deasupra albului roșu. În minutul 61, Grzegorz Krychowiak l-a faultat pe jucătorul slovac. Pole a primit un al doilea cartonaș galben și a trebuit să părăsească terenul. În minutul 68, Slovacia a ridicat scorul la 2: 1. Milan Skriniar a marcat golul, iar echipa poloneză nu a reușit să egaleze golul.

READ  Dracula. Winona Ryder își amintește comportamentul lui Keanu Reeves pe platourile de filmare

"Evanghelist zombie. Organizator incurabil. Guru alcool rău. Tocmai Twitter. Antreprenor pasionat."