O altă performanță excelentă a lui Mateusz Mosiewski. Două goluri pentru tânărul de 17 ani împotriva lui Chelsea [WIDEO] Becca Nona

O altă performanță excelentă a lui Mateusz Mosiewski.  Două goluri pentru tânărul de 17 ani împotriva lui Chelsea [WIDEO] Becca Nona

Mateusz Musiałowski în luna iulie a acestui an a semnat cu Liverpool Primul dvs. contract profesional. Tânărul de 17 ani a avut, de asemenea, ocazia de a se antrena cu prima echipă sub o privire atentă Jürgen Klopp. Între timp, își arată abilitățile în meciurile echipei U-23, iar instantaneele acestor spectacole circulă rapid pe social media.

Priveste filmarea
Marea revenire a lui Cristiano Ronaldo. „Nu mi-aș fi putut dori mai bine”

Un alt spectacol de Mateusz Musiowski. Va lupta pentru șansa de a juca în prima echipă?

De data aceasta nu a fost diferit. Mateusz Musiowski a intrat în prima echipă Liverpool U-23 într-un angajament de succes cu ChelseaCeea ce este renumit pentru formarea tinerilor mari. Cu toate acestea, polul nu a făcut nimic în acest sens și s-a arătat în acest meci cu două lovituri în momentul crucial.

Ronaldo l-ar putea înlocui pe Solskjaer. „Știa asta”

Până la separatorul de pe tablă Rezultate Egalul a fost de 1: 1. Dar de la începutul reprizei a doua, un polonez talentat de 17 ani a preluat el însuși mâna. Mateusz Musiowski El și-a luat echipa cu 2-1 în minutul 52 al meciului. Stâlpul a primit mingea în centrul terenului și a tras de la distanță, nedând șansa portarului.

Wayne RooneyJudețul Derby crește odată cu Rooney. „Ce fel de persoană aș fi?”

La mai puțin de trei minute mai târziu, Musiałowski a finalizat dubla. Polonezul a primit o pasă verticală grozavă și și-a asumat șansa fără probleme. Din păcate, în cele din urmă, golurile polului nu au ajutat și Liverpool nu a reușit să obțină nici măcar un punct de la Londra. La finalul întâlnirii tinerilor Chelsea A marcat trei goluri și a câștigat meciul cu 4: 3.