O operă de artă în Liga Campionilor. Jucătorii Man City și Real au evoluat [WIDEO]

O operă de artă în Liga Campionilor.  Jucătorii Man City și Real au evoluat [WIDEO]

Fani pe teren „cetateni” Am văzut o scenă neobișnuită și, ca urmare, este considerat uimitor să ținem cont de cursul evenimentelor de pe teren. În cea mai mare parte, inițiativa aparține gazdelor. Elevii antrenorului spaniol Joseph Cardiola Ar fi putut marca mai mult de patru goluri, dar nu au reușit să profite de multe ocazii.

„cetateni” El a preluat deja conducerea în secunda 93 și a fost cel mai rapid marcator al clubului LM A fost Belgia Kevin de Bruyne.

Același fotbalist a jucat în suprafața de pedeapsă în minutul 11 Gabriel IsusIar brazilianul a învins cu bucurie un fundaș și l-a învins ușor pe portar Real – Belgia Thibaut Courtois.

Cu toate acestea, în minutul 33, francezul și-a confirmat cel mai bun joc al sezonului Kareem BenzemaÎn ciuda presiunii date de fundaș și a greutății șutului, brazilianul a reușit să-l învingă pe portar. OrașEderson.

În repriza secundă, jocul a fost mai consistent, dar Real A avut mult noroc în apărare. Mai ales în minutul 48 șutul algerian a marcat Riad Mahrez Mingea a sărit în stâlp și a devenit un revenire Bill Foten A fost capabil să prevină Tony Carvajal.

READ  Adam Buxa înscrie al 44-lea hat-trick pentru Polonia

În minutul 53 Fotona Nimeni nu a oprit-o. După ce a jucat brazilian Fernando Din aripa dreaptă, englezul a găsit cu ușurință următoarea rețea pentru cei neputincioși Cordois. Totuși, după câteva zeci de secunde, era deja 3: 2 pentru că pierderea de spectatori după mitingul din stânga terenului a fost redusă de brazilieni. Vinicius Jr..

Dar asta nu a fost sfârșitul entuziasmului lui Manchester. Gazdele au luat din nou un avantaj de două goluri pentru a pune Portugalia în avantaj în următoarele minute Bernardo Silva (73.)

Dar Real Compensând din nou unele pierderi Benzima Pentru a bate grila, așa-numita „Panenga” (Indirect) din lovitura de pedeapsă. „Eleven” a fost comandat pentru că a jucat mâna spaniolului Aymerica Laporte.

BenzimaCare și-a jucat al 600-lea joc în culori, marți „Regal”, A marcat 41 de goluri în acest sezon, numărând toate meciurile. Paisprezece dintre ei au fost Vs. Liga Campionilor Și a depășit-o pe cea care a fost până acum în fruntea clasificării lunetiştilor Robert LewandowskiNu Bayern Monacium A fost eliminată în sferturi. Pole a marcat 13 goluri.

De la începutul carierei, francezul a avut 85 de victorii LMȘi doar portughezii sunt mai buni decât el în acest sens Cristiano Ronaldo – 140, Argentina Lionel Messi – 125 și Lewandowski – 86.

READ  கசடு. Cinci pole vor concura în calificările pentru Marele Premiu 2023. Știm unde vor juca

La sfârșitul jocului, pe teren a apărut un fan, care a întrerupt meciul câteva zeci de secunde. Fugea spre De BruyneDar a fost oprit de însoțitori de bord înainte de a se apropia de Belgia.

Șapte goluri în semifinale LM Este a treia oară în istorie. Mai devreme s-a întâmplat în ședințe Ajax Amsterdam Cu Bayern Munchen – 5: 2 În sezonul 1994/95 – și Liverpool Cu AS Roma – și 5: 2 în 2018.

Sa ne intalnim „Regal” Deci revanșa pentru sezonul precedent nu a avut succes și apoi au fost eliminați Oraș 1/8 in finala. Apoi acuzațiile Cardiola Au câștigat de două ori, 2: 1. Totuși, câștigarea cu un singur gol înseamnă că campioana Angliei cu siguranță nu va putea aborda meciul în mod pașnic.

Orașul Manchester S-a luptat pentru a doua promovare după finală. Acum un an, într-un meci pentru trofeu, a pierdut Chelsea Londra.

Vor juca în a doua pereche Liverpool Și un câștigător interesant Juventus Torino Și Bayern Munchen Villarreal. Gazda va fi de miercuri vicepreședintele Premier League engleză și va oficia turneul. Simon Marciniak. Revanșa va avea loc pe 3 mai în Spania.

Manchester City 4: 3 Real Madrid (2: 1)
Obiective: Pentru Manchester City – Kevin de Bruyne (2), Gabriel Jesus (11), Bill Foden (53), Bernardo Silva (74); Pentru Real Madrid – Karim Benzema doi (33, 82 de penalty-uri), Vinicius Jr. (55)
Judecător: Istvan Kovacs (Romania)
Orașul Manchester: Ederson – John Stones (36. Fernando), Ruben Dias, Aymerich Labord, Oleksandr Ginseng – Kevin de Bruyne, Rodrigo, Bernardo Silva – Riot Mahres, Gabriel Jesus (83. Rahim Sterling),
Real Madrid: Thibaut Courtois – Danny Carvajal, Eder Milito, David Alaba (al 46-lea Nacho), Ferland Mendy – Federico Valverde, Tony Cruz, Luca Modric (al 79-lea Danny Cephalos) – Rodrigo (al 70-lea Eduardo Comicia, 70)

READ  Bătălie incitantă între Suedia și Franța! Două șanse de aur pentru echipele germane