Pentru prima dată în istorie, Sassuolo a câștigat fotbalul pe stadionul Allianz din Torino

Acesta a fost al cincilea minut de prelungire jocuri, cand Juventus – Încercarea de a marca un gol 2:1 – A fost atacat printr-un contraatac fatal al oaspeților. Domenico Berardi a jucat o minge lungă superbă în terenul liber pentru Maxime Lopez, iar fostul jucător de la Olympique de Marseille l-a transformat cu multă grație pe Mattia Perina, care i-a luat locul. Wojciech Szczesny.

Priveste filmarea
Eric Abidal a luat porecla „Galactic” Real. Acum o altă echipă este formată din „fotbalisti maghiari”

Mai devreme, la finalul primei reprize, David Frattisi a marcat un gol pentru Sassuolo. Weston McKinney a marcat 1-1 pentru Juventus. Echipa lui Massimiliano Allegri a suferit deja a treia înfrângere a sezonului. Nu a fost o pierdere accidentală. Gazdele au creat mai multe ocazii (14 la 8), dar Sassuolo a fost cel care a tras mai multe șuturi pe poartă (4 la 3). Pentru prima dată în istorie, Sassuolo a învins stadionul Allianz din Torino.

Polonezii se ceartă despre Zieliński ca în politică. Și Napoli în unanimitate

Mai multe texte sportive pot fi găsite pe gazeta.pl

După 10 cozi Juventus Are doar 15 puncte, adică cu 13 puncte mai puțin decât liderul – AC Milan. Pe de altă parte, Sassuolo, care a fost antrenat de Alessio Dionissi în vară (înlocuit de Roberto Di Zepri), are mai puține puncte.

Carol Linetti a fost clasată pentru meciul cu Milan.  Eliminați un jucător din jocCarol Linetti a fost clasată pentru meciul cu Milan. Eliminați un jucător din joc

Juventus va înfrunta Hellas la Verona în continuare. Nu va fi o călătorie ușoară. Jucătorii știu asta Lazio Roma, care a pierdut cu 1:4 în turul precedent cu echipa lui Igor Tudor, fostul jucător de la Torino.

READ  România cere, de asemenea, interzicerea sportivilor din Rusia și Belarus să participe la Jocurile Olimpice din 2024 de la Paris.

Formația lui Allegri are probleme în atac, care a marcat doar 14 goluri în 10 meciuri. Nici apărarea nu merge bine – 13 goluri primite.

Golul miraculos al lui Ilicic

De remarcat și faptul că Atalanta Bergamo s-a impus cu 3:1 cu Sampdoria Genoa. Trupa lui Gian Piero Gasperini a fost cu 2-1 în prima repriză, dar punctul culminant al meciului a fost un gol superb încă de la prelungiri când Josip Ilicic a arătat o mișcare individuală frumoasă.

Atalanta este pe locul patru cu 18 puncte.