Piast Glivis – Stall Melek 1-1 la Extraklassa. Mai aproape de victorie, oaspeți

Piast Glivis – Stall Melek 1-1 la Extraklassa.  Mai aproape de victorie, oaspeți

înainte de acest meci piast glivis Nu mai are nicio șansă să bată la masă Taraba lapte Înainte de sărbătorile de iarnă, dar se știe că în primăvară clubul Gliwice va dori să treacă în fruntea tabelului. Staal a câștigat ultimele două jocuri și va fi o iarnă liniștită pentru clubul de la Melek.

Matthews Smuda, antrenorul portarilor zilnic, l-a condus pe Piast împotriva lui Milek – atunci Antrenorii Valdemar și Tomas Fornalek au fost suspendați [czerwone kartki po meczu z Rakowem, który Piast przegrał w ostatniej minucie, przyp.aut.]. Jucătorii lui Gliwice atacau, dar primele încercări nu au avut ocazia să-l surprindă pe portarul Rafai Strechek care a făcut o performanță impecabilă. Meciul a fost foarte echilibrat, în primele minute Stal a fost mai mult pe minge decât gazdele.

În minutul 34 oaspeții au avut cea mai bună șansă de a marca: după o pasă a lui Fabian Piasecki, Maximilian Setek a fost în fața doar portarului Piast, dar Frantisek Plach a făcut o treabă grozavă. În revanșă, Piast a scos o liberă după un fault asupra lui Michai Chrapik, dar Strechek nu a avut probleme în prinderea mingii după ce a lovit persoana accidentată.

La finalul primei reprize, Piast a apăsat, dar efectul a fost inițial doar lovituri de colț. A fost însă o lovitură de colț care l-a pus pe Piast în avantaj: în minutul 43 după mijloc Chrapek se lăuda cu un cap delicat. El doar a atins mingea și a intrat în colțul lung.

READ  Lionel Messi a avut o ceartă cu PSG din această problemă și de aceea pleacă

Tom Hatley a venit după pauză. Englezul va dori să uite de acest meci: în minutul 56 a făcut o greșeală fatală – adversarii l-au împins, a pasat către portar, dar a fost prea scurt și Stahl a prins mingea. Fabian Biaseki i-a pasat cu pricepere lui Hinokyo lui Koke, iar japonezii au egalat cu o lovitură precisă.

Hatley l-a prins de cap chiar înainte de a înscrie, de parcă ar fi bănuit ce avea să se întâmple.

Imediat după aceea, Stal a cerut penalty, dar arbitrul a ordonat ca meciul să continue. În repriza secundă, Stahl a câștigat, iar proprietarii terenului au primit mai multe cărți. Oaspeții tăi pot fi nemulțumiți de rezultatul final.

Obiective: 1-0 Chrapek (43, deasupra), 1-1 Hinokyo (56)

Piast: Plach – Konczkowski, Mosór, Czerwiński, Holubek Ż (75 Katranis) – Kądzior (84 Pyrka), Sokołowski, Chrapek Ż, Lipski Ż (46. Hateley Ż), Vida Ż – Toril (75 Steczyk)

s-a ridicat: Pod – Granlund, Matras Ż, Czorbadjski Ż (76. Kościelny Ż), Flis – Sitek, Tomasiewicz (87. Jankowski), Hinokio (76. Kort), Mak (73. Urbańczyk), Żyro – Piasecki

Regulă: Stefansky (Bydgoszcz); Spectatori: 2419.