PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów. Acoperire live și scor live

PlusLiga: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów.  Acoperire live și scor live

Emoțiile de volei se vor încheia duminică în PlusLiga cu primul meci pentru locul nouă în sezonul 23/24 – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle va înfrunta PGE GiEK Skra Bełchatów. Cine va fi cel mai bun în această luptă și va prelua conducerea în lupta pentru locul nouă? Acoperire live și rezultate ale meciului Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów pe Polsatsport.pl.

ZAKSA a terminat slab competiția în faza regulată, pierzând șase meciuri la rând și scăzând de pe locul opt pe locul al zecelea, oferind echipei lui Olsztyn o promovare în primii opt. Echipa lui Kędzierzyn a pierdut în fața lui Jastrzębski Węgiel într-un meci „a fi sau a nu fi”. În primul set, campioana Poloniei a condus de la început, iar situația nu s-a schimbat până la final (25:21). În a doua parte, rolurile s-au schimbat în mod neașteptat și echipa lui Jastrzębie a trebuit să preia conducerea. nici un folos. Au pierdut 20:25. Jastrzębski Węgiel a dominat complet seturile al treilea și al patrulea (25:13, 25:19) și a câștigat meciul cu 3:1.

Vezi și: Un eveniment impresionant! Doi jucători de volei polonezi de seamă și-au încheiat cariera profesională

Sacra a încheiat cea mai mare parte a sezonului pe locul nouă, la trei puncte în spatele concurenților săi duminică. În ultima rundă, Bełchatów s-a confruntat cu Barkom-Każany Lwów. Doar primul grup a fost identificat în cele din urmă. Când scorul a fost 25:25, Sukra a marcat două puncte consecutive și a câștigat 27:25. În grupa următoare, gazdele au avansat cu cinci puncte. Echipa din Lviv a reușit să reducă înfrângerea la un punct (23:24), dar oaspeții au profitat de set point (25:23). Skra a dominat întregul set final, câștigând 25:17 și întregul meci cu 3:0.

READ  Acum cinci ani, viața lui Golub era în ruine. "Sunt atât de sufocat. Nu-mi simt piciorul."

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Belchatów: Acoperire live și scoruri live

Acoperire live și rezultate ale meciului Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – PGE GiEK Skra Bełchatów pe Polsatsport.pl. Întâlnirea începe duminică (14 aprilie) la ora 20:30.