Polonezele au pierdut ultimul meci la Campionatele Mondiale! A fost o victorie strânsă, a fost doar o decizie strânsă

Polonezele au pierdut ultimul meci la Campionatele Mondiale!  A fost o victorie strânsă, a fost doar o decizie strânsă

Polonia – România 26:27 (10:13)

Polonia: Balsam, Galinska, Jorna, Kobylinska, Kochaniak-Sala, Masna, Matuszczyk, Michalak, Nokosch, Blaczyk, Rosiak, Tomczyk, Urbanska, Osinowicz, Vertilak, Zima.

România: Badia, Balogh, Bazzalio, Busheschi, Bokor, Cioka, Dinka, Dindeligan, Gugerla, Huso, Laslo, Lexandreu, Eustasi, Pintea, Buba, Seraficino.

Cele mai recente intrări ale poveștii apar în partea de sus

Vă mulțumim pentru interes și vă invităm la următoarea transmisie live pe sport.se.pl.

De remarcat însă că acest meci a fost important în contextul ocupării mai multor locuri în Campionatul Mondial – România va ocupa unul dintre locurile 9-12, iar Polonia va ocupa unul dintre locurile 13-16. Ambele echipe au pierdut șansa de a se califica în runda următoare înaintea meciului.

Este greu de rezistat impresiei că am pierdut din proprie voință – în ultimele 6-7 minute polonezii au marcat o singură dată, și au ratat mai multe contraatacuri, inclusiv unul cu poarta goală sau unu-la-unu.

Sfârşit! Polonia pierde cu România în ultimul său meci din Campionatul Mondial!

Balsam lovește, dar românii au mingea.

Bucur marchează, Kobylinska nu marchează. Românii au șanse mari să câștige acest meci.

Un contraatac al lui Bulik și Balsam care lovește bara transversală într-un meci unu-la-unu… incredibil.

O eroare in pasii pentru romana versus poloneza, si…o eroare in pasi pentru noi..

Balsamul nu vine din aripă…

Winter apără din nou, dar din nou polonezii ratează atacul și așteaptă un contraatac… Românii revin în frunte.

Încă o pauză pentru antrenorul român.

Laslo părăsește instanța rănit.

Zema s-a apărat și a șutat pe balonul, dar a făcut-o cu mare greutate și românii au făcut din nou salvare.

Balsam șutează din aripă cu un singur punct!

Fault asupra lui Kochaniak-Sala, Balsam execută lovitura de pedeapsă.

Buceschi a transformat un penalty, iar România mai avea în avantaj.

Încă o lovitură de pedeapsă pentru polonezi și Balsam marchează.

Polonezii și-au tras chiar și pe portar pentru a câștiga avantaj, dar Kobylinska a ratat șutul.

Pintea marchează cu trei goluri înaintea adversarului.

Acum a venit timpul pentru antrenorul român.

Balsam a primit mingea și echipa poloneză a început să se antreneze.Kobylinska a ratat, dar arbitrii au fluierat o lovitură de pedeapsă și Balsam a marcat!

Rusiak lovește din stânga!

E timpul pentru antrenorul polonez feminin.

Balsam eficient din aripa dreapta!

Ambele panouri sunt complete, lucrare romana.

Romanek și Orbanska profită de o greșeală și trag în poarta goală a adversarilor.

La două minute de la o lovitură de pedeapsă tot pentru polonezi, iar Laslo înscrie și înscrie un alt gol.

Adversarii trag mingea, dar Kochaniak Sala răspunde! Pintea mai primește două minute de la penalty.

Kochanjak Sala înscrie și Laszlo răspunde eficient.

Dindeligan lovește, albii și roșii nu răspund, Laslo contracarează și avantajul adversarilor crește.

Posicky a marcat din nou din penalty, iar polonezii au pierdut mingea în joc.

Atacurile ineficiente ale femeilor românce și poloneze rezultatul a rămas neschimbat.

Formăm două puncte! Românii au irosit una din ostenelile lor. Ambele echipe erau acum pregătite după loviturile de departajare din prima repriză.

Bucheski marchează din lovitură de pedeapsă, 4 puncte pentru polonezi.

Au început, iar mingea era în mâinile României.

Ne vom întoarce în joc în curând!

Adrianna Płaczek a avut o performanță grozavă la poartă, dar polonezii nu au reușit să valorifice acest lucru și au intrat la pauză pierzând cu trei goluri.

Din păcate, Rusiak a primit o lovitură de pedeapsă în minutul al doilea, iar Boccicchi a marcat din penalty.

Boček a mai apărat grozav, dar Matuszczyk a lovit bara ca răspuns.

Din păcate, adversarii răspund imediat, iar Ruzek ratează.

pauză! Russiak lovește din stânga.

Płaczek apără, dar portarul advers ne apără și șuturile noastre de două ori.

Pintea ratează! Polonezii marchează, dar din nou golul este anulat și o greșeală la mutare..

Galinska înscrie, dar Matuszczyk greșește și nu are rost. Laslo, la rândul său, înscrie cu trei puncte înaintea concurenților săi.

Acum Kochaniak Sala înscrie și mai e doar un punct de pierdut.

Blaczek apără aruncarea lui Laslo!

Rivalele nu au profitat de ocazie pentru a mări diferența la 3 puncte, iar polonezii au marcat, dar rivalii lor au răspuns rapid.

Kochaniak Sala face o greșeală.

Contraatacul a fost oprit după acțiunea nereușită a doamnelor poloneze a lui Płaczek! Din păcate, în următoarea acțiune, Laslo marcase deja.

Două acțiuni ineficiente de ambele părți. Antrenorul polonez are nevoie de ceva timp.

Buceschi își pune din nou echipa înainte.

Există un răspuns, Kochanyak Sala lovește!

Pintea a reușit să înscrie din lovitură de pedeapsă și adversarii au revenit din nou în față.

Românii sunt din nou răi, împotriva polonezilor și a lui Nokon sigur! Avem cravată!

Românii au greșit și Nocuń a șutat cu succes din aripa stângă! Beneficiem.

Nu răspundem la loviturile adversarelor, iar din fericire Dindeligan nu lovește. Între timp, Rusiak a fost fault și Laslo a primit penalty în minutul al doilea!

Acum, punct cu punct, românii vor înscrie, dar albii și roșii răspund foarte repede!

Femeile poloneze contraatacă După munca nereușită a adversarilor, Nocuń merge singură, dar ratează…

Adversarii sunt eficienți din aripa stângă, Rusjak dă înapoi, dar într-o clipă și Bucur înscrie…

Buceschi de la naționala României marchează și își conduce concurenții.

Nu numai că Kochaniak Sala a ratat golul, dar l-a și lovit în față pe portarul român și a câștigat o lovitură de pedeapsă în minutul al doilea.

Jucăm, Polonia are mingea.

Imnurile s-au terminat și suntem pe cale să începem.

Bună seara! Jucătorii ies încet pe teren.

Bun venit la transmisia live a meciului dintre Polonia și România din faza grupelor Campionatului Mondial de handbal feminin. Meciul începe la ora 18:00, rămâneți pe fază!

Raportul Cupei Mondiale de handbal feminin Polonia – România Polonia – România Astăzi, 11 decembrie Scor live online

Reprezentanții polonezi au evoluat bine în turul preliminar al Campionatului European. Au câștigat cele două meciuri împotriva Iranului și Japoniei, dar confruntarea cu nemții, care trebuia să fie egală, a fost dictată complet de rivalii noștri. În runda următoare, polonezii au avut o sarcină grea, pentru că de la început au avut mai puține puncte în grupă decât unii dintre rivalii lor – Danemarca și Germania. Victoria asupra Serbiei a crescut șansele de calificare ale jucătorilor noștri, dar în meciul următor au fost nevoiți să-i învingă pe danezi, una dintre favoritele turneului. Din păcate, nu a ieșit și acum polonezii au cu 4 puncte mai puțin decât nemții (cu un meci rămas), iar danezii, cu care putem fi în cel mai bun caz egal la puncte, nu vor fi îmbunătățiți dacă trebuie să joace mai rău. . – Echilibrul capului. În ultimul meci al Cupei Mondiale ne vom confrunta cu România, care nu are nicio șansă să continue.