Polonezii nu au apărat Campionatul European. Mare succes pentru francezi!

Polonezii nu au apărat Campionatul European.  Mare succes pentru francezi!
Fanii sperau la o altă medalie de aur pentru echipa națională a Poloniei. Din păcate, nimic din toate acestea. Echipa lui Piao Zeroni nu a apărat titlul câștigat acum un an în Italia, terminând pe locul doi în Macon. Franța a câștigat pentru prima dată în istorie campionatul european de perechi!

Wojciech Ogonowski

Jacob Jamrouj

Materiale de presă / Wybrzeże Gdańsk / În imagine: Jakub Jamróg

Acesta este cel mai mare succes din istoria autostrăzii din această țară. Până în prezent, Tri-color a câștigat medalii în principal în curse pe trasee lungi, unde sunt cu adevărat puternice, iar în versiunea clasică aveau două discuri de bronz pentru campionatul european de perechi. Ambele s-au datorat duetului lui David Pelego – Dimitri Berg.

Acum, duo-ul a folosit avantajul ringului, unde concurenții străini nu concurează în mod regulat, pe lângă forma lor bună, deoarece atât Belego, cât și Berge sunt cu adevărat eficiente anul acesta.

Polonia termină competiția pe locul doi. În clasamentul pentru medalii, Biało-Czerwoni are deja 14 discuri și este cel mai bun vreodată! Medalia de argint câștigată de Franța sâmbătă este a patra din istorie. În plus, motocicliștii polonezi au câștigat și opt medalii de aur și două medalii de bronz. Campionatul European de Perechi se desfășoară din 2004.

Urmăriți videoclipul: Lindgren pune un pin pe Madsen. O conversație cu Świderski? Fără comentarii

Pe pista din Macon, căpitanul nostru a fost Jacob Jamrog, care a adunat 12 puncte și 3 bonusuri. Grzegorz Zengota a adăugat 10 „Puncte” și 2 bonusuri. Rezerva Bartłomiej Kowalski nu a apărut niciodată pe pistă. Polonezii ca echipă nu au pierdut nicio cursă, dar au câștigat doar de două ori, indicând patru remize.

READ  Campionatul European feminin: Heat nu a dezamăgit. Spectacol fantastic la Belgrad!

Medaliații de bronz au fost letonii care au stat pe podium continuu din 2019. De fiecare dată echipa a fost formată din Andrzej Lebediew.

semne de punctuatie:

1. Franța – 26 de puncte
5. David Biligo – 14 (3,3,0,2,3,3)
6. Dimitri Berg – 12 + 5 (2 *, 2 *, 3, 1 *, 2 *, 2 *)
17. Stephen Gorrett – NS

2. Polonia – 22 de puncte
1. Jacob Jamrouj – 12 + 3 (2,2 *, 2,3,1 *, 2 *)
2. Grzegorz Zengota – 10 + 2 (1 *, 3,1 *, 0,2,3)
15. Bartomeg Kowalski – NS

3. Letonia – 21 de puncte
11. Andrei Lebedev – 14 (3, w, 2,3,3,3)
12. Yevgeny Kostegov – 7 + 1 (1,3,1 *, 0,1,1)

4. Danemarca – 16 puncte
3. Mads Hansen – 14 (3,1,3,2,2,3)
4. Jonas Seifert Salk – 1 (0,0, -, -, 0,1)
16. Kevin Yule Pedersen – 2 + 1 (1,1 *)

5. Marea Britanie – 16 puncte
7. Adam Ellis – 10 + 1 (0,3,2,2 *, 1,2)
8. Chris Harris – 6 + 1 (1,2 *, -, 3,0,0)
18. Tom Brennan – 0 (0)

6. Italia – 13 puncte
9. Nikola Covati – 5 + 1 (0, -, 1 *, 0,3,1)
10. Castan Baku – 8 (2,1,2,3,0, -)
19. Nicholas Vicentin – 0 (0,0)

7- Republica Cehă – 11 puncte
13. Regele lui Vaclav – 3 (1,2,0, w, ns, ns)