Polonia – Slovacia. Acoperire live și scor

Polonia – Slovacia.  Acoperire live și scor

Echipa poloneză de volei feminin va juca Slovacia în următorul meci amical. Este un test pentru ambele echipe înaintea următorului Campionat European. Acoperire în direct și scor al meciului Polonia-Slovacia pe Polsatsport.pl.

Echipa poloneză de volei feminin nu a pierdut încă niciunul dintre meciurile amicale organizate luna aceasta. În timpul celor trei ciocniri cu România, Piao Zeroni nu a pierdut niciun set. De asemenea, au câștigat ultima lor întâlnire cu Slovacia fără probleme majore. Rivalii au reușit să câștige un set, dar acest lucru nu i-a împiedicat pe polonezi să obțină o anumită victorie 3: 1.

Vezi și: 3: 0 cu gazde! Jucătorii polonezi de volei au fost promovați în sferturile de finală ale Jocurilor Tokyo 2020

Cei mai apropiați concurenți ai jucătorilor de volei au participat la Liga de Aur înainte de ultimul meci amical. Nu au făcut tot posibilul acolo, câștigând o singură dată din patru meciuri. Cu toate acestea, în calificarea la Campionatul European au avut succes, câștigând fiecare meci și pierdând doar un set în acel timp.

În primul rând, femeile poloneze se confruntau cu Belgia în meciurile amicale, dar acest lucru nu a fost posibil din cauza infecției cu virusul Corona în această echipă. Jucătorii din Slovacia au fost înlocuiți de belgieni.

Acoperire în direct și scor al meciului Polonia-Slovacia pe Polsatsport.pl. Începând cu ora 18:00.