Polonia va juca România în semifinalele eEURO 2020 la PES

Nu a funcționat pentru Euro 2020, dar a noastră pentru eEURO nu a dezamăgit. Polonezii, în ciuda înfrângerii lor împotriva sârbilor foarte puternici, au câștigat „competiția pentru toți” cu Muntenegru și au lăsat echipa pe locul doi. Aceasta înseamnă că suntem una dintre primele opt echipe din Europa și ne vom confrunta astăzi cu România în semifinala EEURO 2020.

Drumul către acest loc nu este atât de ușor. La începutul meciului, ne-am bucurat de un adevărat thriller împotriva Muntenegrului. Echipa noastră a remizat primele două meciuri cu o remiză 1: 1, iar victoria în serie a fost determinată exclusiv de golul de aur marcat de Joncio în minutul 70 al meciului.

Citește: Astribach: Știu că nu suntem favoriții pentru a câștiga euro, dar orice este posibil

Apoi, John „Joncio” Wajik și Mikojaj „Astribuch” Zystek ne-au garantat un alt roller coaster de emoții, deoarece după primul meci am condus sârbii cu 2-0. Apoi, din păcate, am pierdut 0: 3 și rivalii noștri au ocupat primul loc în grupă. Din fericire, însă, în meciul de promovare am reușit să-l învingem din nou pe muntenegrean, de data aceasta cu 4: 2.

Acest lucru ne-a ocupat locul doi în grup și a fost anunțul unei lupte cu România. Sfertul nostru finalist și-a învins echipa, învingându-i pe ruși cu 2: 1 și portughezi cu 2: 1. Nimeni nu spune că este ușor, dar așa cum a spus ciuperca de stridii într-un interviu cu noi: „Totul este posibil”. Așadar, ne încrucișăm degetele și sperăm că pot scrie o nouă poveste interesantă.

Program complet al sferturilor de finală ale EEURO2020:

READ  Ai fost vaccinat? Fii atent, acest atac este pentru tine

10/07: Franța vs Portugalia (12:00)

10/07: Grecia vs Serbia (13:10)

10/07: România vs Polonia (14:20)

10/07: Ucraina vs Spania (15:30)

Toate meciurile echipei naționale poloneze pot fi urmărite pe canalul Łączy nas eFutbol na Lumina web Eu Facebook. Celelalte meciuri vor fi difuzate pe canalul UEFA Lumina web.