Portarul polonez a marcat un gol minunat din Brazilia! Colegii se țin de cap [WIDEO] Pi³ka nu

Portarul polonez a marcat un gol minunat din Brazilia!  Colegii se țin de cap [WIDEO] Pi³ka nu

Naționala poloneză de futsal a jucat cu el primele două amicale Brazilia. Joi echipa sud-americană sa dovedit a fi mai bună, câștigând probabil cu 4: 1. Polonezii au îmbunătățit înfrângerea cu o lovitură frumoasă a lui Bartomig Norat.

Priveste filmarea
„Paulo Sousa trebuie să coasă pentru că încă mai are ghinion cu jucătorii accidentați”

Lovitură uriașă a portarului polonez. Colegii se țineau de cap [WIDEO]

Primul care a condus brazilianii după golul lui Bruno în minutul 13. Cu toate acestea, polonezii au egalat în același minut, după un șut de la distanță al lui Bartomiej Norat. Portarul veteran Bielsko, Biawa Recorde, a jucat mingea din propria jumătate. Din moment ce nu a fost atacat de niciun adversar, s-a îndreptat încet spre poarta adversarului. În cele din urmă, tânărul de 37 de ani a decis în mod neașteptat să lovească de la distanță. Un șut puternic, calculat de la 15-20 de metri, s-a dovedit a fi perfect în fereastra de poartă braziliană.

Mare revenire în Premier League? Șase meciuri și șase victorii. Super început de sezon

Această lovitură frumoasă a șocat nu numai pe trăgător, ci și pe antrenorul polonez Echipajul de lucru și colegii săi. În videoclip, ei sunt arătați ținându-și capul, fără să creadă că împușcătura lui Nort a căzut în plasă.

În cele din urmă, brazilienii preferați au câștigat cu 4-1, după trei lovituri în partea a doua jocuri. În minutul 27, Sebastian Leszczak nu a executat o lovitură de pedeapsă pentru Polonia. Al doilea meci se va disputa pe 4 septembrie la ora 18:00 în Bydgoszcz.