PŚ Ladies Ramsau: Meci de vineri fără o favorită austriacă și poloneză [LIVE]

În mod neobișnuit, femeile vor concura la Cupa Mondială la sărituri cu schiurile înainte de weekend. După runda de calificare de joi, știm numele celor patruzeci de săritori care vor apărea vineri la startul competiției. Actualul lider al seriei, austriaca Marita Kramer, va fi o opțiune sigură. Din păcate, nici una dintre polonezele care au fost eliminate complet din competiție în tururile de calificare nu va fi în competiție.

Programul concursului:

• 17 decembrie 2021 (vineri):
    • 14:30 – Seria de teste,
    • 15:30 – Meci individual (Eurosport 1, Player.pl).

Raportul live text este disponibil pe SkokiPolska.pl (mai jos). Vezi și Twitter-ul nostru >>>

Kramer este la fel de bun ca anul trecut?

Marita Kramer a câștigat Ramsay acum un an (Foto: GEPA Images / Christian Walgram)

În cele 6 Cupe Mondiale feminine desfășurate până acum în această iarnă, ea a câștigat de patru ori Marita Kramer. Austriacul cu 530 de puncte este lider în clasamentul general al ciclului. Locul al doilea a revenit Germaniei Katrina Altas (381 de puncte), care s-a bucurat de o victorie în acest sezon. Ursa Bogotaz din Slovenia (335 de puncte) a terminat pe primul loc și încă nu a câștigat, dar s-a bucurat deja de un podium la fel ca rivalii săi. Primele șase din „clasamentul public” sunt completate în prezent de norvegiana Silje Obset (318 puncte), o altă câștigătoare slovena Emma Klinek (315 puncte) și japoneza Sarah Takanashi (252 de puncte), care încă nu a înregistrat. Pentru „Poodle” în campania actuală. Pe lângă marile jucătoare care sunt puternice la Ramsay, slovena Nice Krisner, care a câștigat Balonul de Cristal în sezonul trecut, și Daniela Rashko-Stols, care este foarte experimentată în teren, au câștigat etapa devreme. Sezon. Austriecii (1233 puncte) sunt clar înaintea slovenilor (1098 puncte) și a germanilor (624 puncte) în Cupa Națiunilor.

READ  Miami Open: Iga câștigă cu Swedek Kolopic și devine „Numărul unu” în lume - Widomosi

Clasamentul actual și programul Cupei Mondiale Feminine 2021/2022 >>>

Ramsaw, Foto: ramsausportCOM2 300x200 - Cupa Mondială feminină Ramsaw: meci de vineri cu preferință austriacă și nu femei poloneze [LIVE]
Sky Jumps în Ramsay (Foto: ramsausport.com)

În echipă Lustrui Au fost trei concurenți pentru turneul din Alpii Salzburg. Antrenorul, ukasz Kruczek, a pariat pe aceiași săritori care au încercat mâna pe muntele mare din Klingenthal weekendul trecut. Acolo, Kinga a câștigat primele două puncte trofeu ale sezonului, ceea ce a deschis un record modest pentru albi și roșii în Cupa Națiunilor. Până acum, Nicole Gonderla și Anna Tuartos sunt fără puncte. Din păcate, niciunul dintre acești săritori nu a reușit să treacă joi sita de calificare. Astfel, femeile poloneze au ajuns deja să participe la lupta de la Ramsar.

Au participat un total de 63 de jucători din 18 țări (Austria, China, Republica Cehă, Finlanda, Franța, Japonia, Canada, Kazahstan, Germania, Norvegia, Polonia, Rusia, România, Slovenia, SUA, Suedia, Ucraina și Italia). Stoc în runda de calificare. Înainte de aceasta, totuși, ei au avut ocazia să testeze file în timpul antrenamentului formal. Marita Kramer (93,0 m) și Nika Krisner (92,0 m) au luat conducerea. Calificări Au căzut deja pradă Kramer care a sărit 94 de metri. Primele trei sunt Sarah Daganashi (91,5 m) și Ursa Bogadaj (90,0 m).

NikaKriznar Klingenthal2021 ftJuliaPiatkowska 300x200 - Ramsau Cupa Mondială Feminin: Meci de cărămidă vineri cu alegere austriacă și fără poloneze [LIVE]
Nika Krisner (Foto: Julia Pitkovska)

Rezultatele sesiunilor de antrenament de joi >>>
Rezultate antrenament de vineri >>>

Astăzi, HS-98 (K-90) normal din Ramsa, Austria va fi stadionul confortabil de elită feminin. Femeia sa oficială Înregistrare Are 96 de metri. Deja amintita Marita Kramer, care a câștigat acea competiție, a sărit până acum la Cupa Mondială din decembrie anul trecut. Nika Krishnar și Sarah Daganashi au creat scena. Anterior, competiția pentru cele mai bune femei a avut loc în 2012, când Daganashi le-a câștigat pe francezul Colin Mattel și Daniela Rashko. Cu toate acestea, femeile au zburat pe cea mai mare distanță pe W90-Schanze, un exemplu al căruia a fost cei 102 de metri atinși de Dakanashi în Cupa Continentală din 2011.

READ  Progresul istoric al polilor! În secolul XXI nu ne-am ridicat încă la acest nivel

Vreme: În timpul competiției de la Ramsar, temperatura aerului va fi în jur de + 1 C. Viteza vântului poate atinge 2,8 m/s.