Radomiak Radom a pierdut prima luptă în Turcia cu românul Sepsi OSK 1: 2. Așa a evaluat antrenorul Mariusz Lewandowski meciul

Jucătorii Radomiak au jucat primul meci de arbitru în cantonamentul din Turcia. S-au confruntat cu Sepsi OSK și au pierdut cu 1: 2. Adversara este câștigătoarea Cupei și Supercupei României și este în prezent echipa a 6-a în Liga României. Roberto Alves a marcat pentru Verzi.

Radomiak Radom – Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 1:2 (1:0)
ObiectiveRoberto Alves 45 din penalty, Cosmin Mate 76, 85.
radomiak: (Prima repriză) Albert (65 Victor Coptas) – Damien Jakubek, Rafael Rossi, Pedro Justiniano, Dawid Abramovich – Lisandro Semedo, Luisao, Christos Donis, Roberto Alves, Luis Machado (27 Berto Caiarraga) – Jean Franco Sarmiento. (Repriza a doua) Albert Pozid – Daniel Beck, Mateusz Seschocki, Alexandre Jagier, Dominik Sokoz, Mewsz Śurawski (70 Jakub Snobczynski), Daniel Lukasek, Felipe Nascimento, Jakub Novakoski, Berto Kayarga, jucător testat.
card rosu: Luis Machado (min. 27, Radomiak).

Potrivit site-ului Radomiak, Verzii au luat conducerea în minutul 45. Arbitrul Pedro Justiniano a acordat un penalty, pe care Roberto Alves l-a transformat în gol. Jucătorii antrenorului Mariusz Lewandowski au avut câteva ocazii de a marca, dar au fost ineficiente.

? enablejsapi=1 „type=”text/html” width=”425″ height=”344″ allowfullscreen Frameborder=”0″>

După pauză au intrat doar adversarii care l-au învins de două ori pe Wiktor Koptas. Potrivit site-ului Radomiak, ambele lovituri au fost controversate, pentru că arbitrul ar fi putut și ar fi trebuit să indice în ambele cazuri că jucătorii români au fost în ofsaid. Primul sparring din Turcia s-a încheiat cu o înfrângere 1: 2 pentru Verzi.

„Până la 30 de minute am jucat cum ne așteptam. A fost o diferență între prima repriză și a doua repriză. După pauză au intrat mulți jucători tineri. A jucat și jucătorul testat. Nivelul a fost puțin diferit. Dar Scopul a fost să jucăm câte 45 de minute fiecare și să vedem forma în care eram. În Polonia, jucătorii s-au antrenat de două ori pe zi, au muncit mult mai devreme și le-am verificat nivelul de pregătire în timpul testelor. Este satisfăcător, dar jucătorii sunt încă lenți și obosiți de la această muncă.După o săptămână, vom da drumul până când veți obține Prospețime Încă așteptăm jucători noi – a spus antrenorul Mariusz Lewandowski după spar.

READ  Sărbătoarea Comunei Kleszczów în acest weekend. Ce vedete vor apărea pe scenă?

Tabăra din Turcia va continua până pe 20 ianuarie.