Rapid 1923 – CS Gaz Metan Mediaș 1-2 (1-1). Liga României – runda a noua din prima ligă

Rapid 1923 – CS Gaz Metan Mediaș 1-2 (1-1).  Liga României – runda a noua din prima ligă

Echipele care apar aici în istoria duelurilor directe s-au întâlnit de 14 ori. FC Rapid 1923 a câștigat de opt ori, a egalat de cinci ori și a pierdut o singură dată.

Nu a trebuit să așteptăm mult primul gol al meciului. Fanii nu au stat bine în tribune, iar primul gol din acest meci a fost deja marcat. În minutul al șaptelea, Yuri Matias a intrat pe lista trăgătorilor. Ronaldo l-a ajutat pe Decono când a fost marcat golul.

În minutul opt, după ce fluierul arbitrului a inaugurat meciul cu o carte, Ronaldo Deacon a fost penalizat ca jucător de gaz Mitane.

Jucătorii FC Rapid 1923 scapă de letargia momentană. Au intrat în ofensivă pentru a compensa pierderea cât mai curând posibil. Și în curând eforturile lor au dat roade. Christian Albo a marcat egalarea în minutul zece.

În minutul 14, arbitrul i-a arătat o carte lui Júnior Morais de la FC Rapid 1923. Până la sfârșitul primei reprize, niciuna dintre echipe nu a putut schimba rezultatul meciului.

În minutul 56, Younes Benno a fost înlocuit de Adrien Blanc. În același moment, jucătorii FC Rapid 1923: Saifeddine Alami și Antonio Sefer au părăsit terenul și au fost înlocuiți de Albert Tivadar și Rareș Ilie.

Cu douăzeci și patru de minute înainte de sfârșitul celei de-a doua reprize, a avut loc o schimbare de unsprezece echipe în Gaza. Dragoș Iancu a intrat în Ovidiu Horia. Antrenorul gazelor Mitan a decis să joace mai agresiv. În minutul 75, l-a schimbat pe mijlocașul Rozvan Gredinar și l-a pus pe terenul atacantului Nasser Al-Shamid, care a marcat un gol în acest sezon. Vedeți, antrenorul a crezut că echipa sa va prelua repede conducerea. A avut dreptate, echipa sa a reușit să înscrie și să câștige meciul.

READ  Voleibalişti polonezi au susţinut un concert în Liga Campionilor. Momente dramatice pentru concurenți

Jucătorii lui Gas Mitan au răspuns în cele din urmă marcând un gol. În minutul 76, Flodo Morar a marcat scorul. Încă o dată Ronaldo Deacon a creat poarta.

După 77 de minute, Nicolae Cârnat a fost înlocuit de Cătălin Hlistei, sporind FC Rapid 1923. Curând, antrenorul advers a decis să actualizeze echipa, înlocuindu-l pe Ioan Filip cu Francisco Júnior. Din minutul 78, arbitrul a încercat să calmeze meciul arătând jucătorilor FC Rapid 1923 trei cartonașe galbene și unul pentru echipa adversă. Scorul nu s-a schimbat până la finalul meciului. Duelul s-a încheiat cu scorul de 1-2.