Real făcut imposibil. A întors norocul de a avansa în Finala LM cu goluri după minutul 90 al meciului.

Real făcut imposibil.  A întors norocul de a avansa în Finala LM cu goluri după minutul 90 al meciului.

Acestea vor dura două minute și vor rămâne în istorie Liga Campionilor! Real Madrid pierdea cu 0:1 împotriva lui Manchester City până în minutul 90, nu a lovit niciun minut și a fost la doar câteva secunde să fie eliminat din Liga Campionilor. Însă campionii Spaniei au demonstrat că nu există nicio situație în care să renunțe.

Priveste filmarea
Fanii vor un monument pentru Panasic. „Mai bine să nu te oprești în Radom”

În minutul 90 a jucat mingea din stânga Karim BenzemaEderson a ieșit șovăitor din poartă, iar Rodrygo a marcat din apropiere. Real Madrid a crezut în promovare. Echipa lui Carl Ancelotti s-a mutat în cele din urmă la Manchester City și a marcat al doilea gol la câteva secunde după primul. De data aceasta, Daniel Carvajal a trimis o centrare din dreapta si Rodrygo l-a invins din nou pe Ederson.

o echipă Pep Guardiola Era în stare de șoc. Chiar și în prelungiri, campioana Angliei ar fi putut primi un al treilea gol. Ar putea, dar de data aceasta Ederson a intervenit masiv. Nu a existat niciodată un asemenea uragan în istoria Ligii Campionilor.

Hurricane nu s-a terminat în timpul primului meci. Ederson a apărat șutul lui Benzema la începutul prelungirilor. Câteva clipe mai târziu, francezul a fost eliminat în suprafața de pedeapsă de Ruben Dias, iar Real a luat penalty-ul. O lovitură de pedeapsă folosită de Benzema cu încredere.

Minunata întoarcere a lui Real Madrid și promovarea sa!

Să ne asumăm riscuri și să mergem mai departe? Manchester? Trebuie să jucăm perfect Joc. Trebuie să fim mai buni atât în ​​apărare joasă, cât și în presiune mare. Bineînțeles că nu ne vom apăra, pentru că avem o pierdere de compensat, dar vor fi momente în care vom avea de suferit – a spus el la conferința de presă de marți. Ancelotti.

READ  Piața transferurilor Tauron Liga moare încet pentru cluburile feminine

Cuvintele antrenorului real Madrid A fost o avanpremiera a ceea ce am vazut pe parcursul aproape intregului meci de la Santiago Bernabeu. Am primit o repetare a nebuniei de la Etihad Stadium săptămâna trecută doar în ultimele minute. Ar fi putut fi Guardiola L-a depășit pe Ancelotti cu inteligența sa, cu calmul și calmul lui.

Polonia a smuls un alt campionat Rusiei. Campionatul European de Rugby de la Cracovia

Până la pauză, ambele echipe au tras șase lovituri, dar doar cei doi oaspeți au lovit cu precizie. Cel mai periculos lucru a fost în minutul 20 când a fost în suprafața de pedeapsă real Madrid Bernardo Silva a lovit mingea, dar Thibaut Courtois a deviat o lovitură de colț. La scurt timp, belgianul a apărat și șutul surprinzător al lui Phil Foden din afara suprafeței de pedeapsă.

Real, conform anunțului strălucit al lui Ancelotti, nu și-a atacat rivalii. Dar asta nu înseamnă că proprietarii terenului nu au avut ocazia să-l învingă pe Ederson. Deja în minutul patru, Carvajal a centrat, iar Benzema a ratat golul cu o lovitură de cap. Zece minute mai târziu, Vinicius Jr. a căzut în suprafața de pedeapsă a oaspeților, dar a lovit și transversala.

Jucătorul brazilian a fost cel care a putut înscrie primul gol al acestui meci în primul meci din repriza secundă. Ar fi putut rata de aproape după ce Carvajal a jucat din flancul drept. Deși spaniolul a fost în ofsaid, el a sunat un avertisment serios lui Manchester City pentru restul reprizei.

Cu toate acestea, acest lucru nu s-a întâmplat. În ciuda faptului că în minutele următoare Real a vrut să joace sus și să-și atace adversarii, nu a putut amenința poarta lui Ederson. Manchester City a păstrat mingea liniștită, Real a păstrat distanța, dar nici nu a atacat el însuși poarta lui Courtois.

READ  Rușii amenință după ce steaua lor este exclusă

Iosua - Usic.  Anthony Joshua după lupta cu Oleksandr UsykJoshua vrea să-l aducă pe Master Fury pe ring. — Vei păstra acordul stăpânului.

Campionii Angliei au așteptat lovitura decisivă. Și au trăit să vadă asta. În minutul 73, Bernardo Silva a așteptat momentul potrivit pentru a trece mingea, Gabriel Jesus a atras atenția fundașilor când mingea a căzut în fața lui Riyad Mahrez. Algerianul a lovit puternic colțul porții și l-a învins pe Courtois. Manchester City a marcat golul dorit și a arătat ca în finala Ligii Campionilor.

În final, echipa lui Guardiola a reușit să marcheze mai multe goluri. Putea, dar Jack Grealish nu era fericit. În primul caz, mingea a fost degajată de Ferland Mendy, în al doilea, Courtois a intrat cu brio. La acea vreme, nimeni nu se aștepta ca aceste două cazuri să aibă consecințe atât de incredibil de grave.

În prelungiri, Courtois l-a salvat din nou pe Real Madrid. Belgianul a arătat o mare interferență retrăgând mingea din nasul lui Fernandinho. Fără portar, brazilianul ar fi tras mingea în poartă de la câțiva centimetri. Cu toate acestea, Courtois a jucat în acest meci ca o inspirație și a contribuit puternic la promovarea sa în finală.

Ultimul meci în care va juca Real Madrid Liverpool. Pe 28 mai la Paris.