Rezumatul meciului Gornik Zabrze – Roc Chorzów 1-0 [WIDEO] Lukas Podolski a luat punctele în marele derby al Sileziei

PKO Extraclassa. Gornik Zabrze l-a învins pe Rukh Chorzow cu 1-0 în primul mare derby al Sileziei din 2016. În repriza secundă, singurul gol a fost marcat de credinciosul Lukas Podolski. Vedeți un rezumat al celor mai interesante acțiuni.

Toți se așteptau la ceva mai bun decât ceea ce au văzut vineri seara. Prima repriză a fost bună A fi uitat. certificat? Nicio echipă nu a șutat pe poartă.

A fost puțin mai bine în repriza secundă. Roach a fost primul care a atacat. Daniil Szczepin a trecut de portar, dar nu a șutat. Acțiunea a fost sigilată de Szymon Szymański, care a fost oprit de Daniel Bielica la stâlpul din dreapta.

Doar Lucas a făcut diferența în derby Podolsky. După o pasă a lui Sebastian Museulic, în ciuda prezenței lui Maciej Sadluk, a șutat precis și puternic cu piciorul stâng la stâlpul drept.

Gornick poate răsufla ușurat pentru că a câștigat pentru prima dată din 12 august și abia a doua oară a sezonului. Are nouă puncte – doar cu trei mai multe decât Roach.

22.508 de oameni au urmărit scena din Roosevelt. Meciul retur va avea loc la mijlocul lunii martie Stadionul Silezia. Cine știe dacă prezența la vot va fi de două ori acest număr.

Trebuie să înghițim această înfrângere. noi avem Regret și amărăciune. Avantajul lui Gornik nu a avut niciun efect asupra situației sale. A fost o șansă atât de mare la începutul reprizei secunde încât încă nu știm cum a mers prost, a comentat antrenorul lui Roach, Jaroslav Skropac, în cadrul conferinței de după meci.

Michel Probers este noul antrenor al echipei naționale? Cel mai bun…