Rusele sunt cele mai bune din lume, iar femeile poloneze se află pe locul 8

În finala Campionatelor Mondiale de Cadeți, rusele s-au ocupat de italiene în trei seturi. Americanii care i-au învins pe sârbi se aflau pe treapta inferioară a scenei. Naționala Poloniei a terminat pe locul 8 după înfrângerea împotriva turcilor. Centralul rus Natalie Svorova a devenit MVP-ul competiției.

Ultima zi a Campionatelor Mondiale de Cadeți din Durango s-a deschis pentru meciul pe locul 15. În timp ce canadienii nu și-au putut nega dorința de a lupta, nici măcar nu au rupt setul din Puerto Rico. Pozitie buna Lorena Howie Insuficient. Canadienii au făcut mai multe greșeli și au marcat cu mai mult succes în rândul rivalilor lor Valeria Slănină. – Am făcut o treabă bună în fiecare moment, dar portoricanii au jucat bine în apărare. Primirea și începutul nostru au fost în general bune și sunt mândru de felul în care am jucat. Ne-am dorit un rezultat mai bun, dar nu totul ne-a mers în cale – Ea a fost de acord Marine Bolton.

Trei seturi sunt suficiente pentru ca gazdele turneului să termine ultimul meci. Reprezentanții Peru nu au stabilit bara prea sus și au făcut în plus o mulțime de greșeli. În rândul femeilor mexicane, atacul a fost fundamental Margarisi TobatBeneficiar de 17 puncte. – Am controlat mulțimea. Ne-am prezentat bine pe teren și am avut o cantitate bună de energie. Nu acesta este locul în care am vrut să ajungem, dar am evitat să terminăm sub clasificare. Această realizare este specială pentru mine, deoarece sunt cel mai tânăr din echipă. Meciul de acasă a fost o experiență extraordinară și am dori să mulțumim fanilor care ne-au susținut din primul meci – Ea a spus Italia Bernal.

READ  Unde în Europa este încă relativ ieftin? Se știe deja în ce țări mai sunt posibile vacanțele la buget

Pentru locul 15:
Puerto Rico – Canada 3-0
(25:21, 28:26, 25:23)
Pentru locul 13:
Peru – Mexic 0: 3
(18:25, 16:25, 14:25)

32 de greșeli proprii nu i-au împiedicat pe tadjici să câștige întâlnirea pentru locul 11. Slovacii i-au împiedicat să joace mai bine, dar au fost mai puțin eficienți în atac. Echipa din Europa nu a evitat greșelile și a acordat adversarilor 28 de puncte. Trei jucători au marcat peste 20 de puncte în aceste patru seturi – Amba Chonsurat (22), Danfon Sinpo (21) i Radka Haskova (22) – Slovacia este o echipă bună, a luptat până la capăt, dar am lucrat împreună cu jucători de volei și antrenori. Am făcut multe greșeli în primul set și am știut că trebuie să reducem numărul respectiv pentru a ne arăta voleiul. Sperăm întotdeauna că putem face acest lucru, după ce am îmbunătățit comunicările, am terminat – Spuse scurt Sinpo.

În meciul pentru locul 9, Argentina a dominat Republica Dominicană. Jucătorii argentinieni de volei au făcut presiuni asupra adversarilor cu un serviciu și au lovit de zece ori cu acest element. Au excelat în atac și au câștigat trei seturi. – Nivelul de energie a fost puțin scăzut după mai multe jocuri, dar am reușit să ne concentrăm și să jucăm bine cu unele greșeli – El a fost de acord Roberto Wolflin. – Am ajuns în cele din urmă la cea mai bună poziție și suntem foarte bucuroși să vă arătăm aici – A spus antrenorul argentinian.

Locul 11:
Thailanda – Slovacia 3: 1
(22:25, 25:22, 25:19, 25:23)
Locul 9:
Republica Dominicană – Argentina 0: 3
(20:25, 17:25, 18:25)

READ  Bulgaria este mai bună decât Polonia. Iată ce a făcut ea în ID | management

În ultimul lor meci, polonezele nu au putut câștiga. După trei seturi, acuzațiile antrenorului Peck trebuiau să recunoască superioritatea femeilor turcești. A fost căpitanul echipei naționale a Turciei Fatma Iglimya DemirBeneficiar de 17 puncte. Puteți citi mai multe despre acest concurs aici. – Nu am fost mulțumit de locul opt. După ce le-am apărut brazilianilor, prietenii mei erau încă emoționați. Tactica noastră de prevenire și securitate nu a funcționat. Atacurile turcești au fost foarte bune și rivalii noștri ne-au oprit deseori – a spus antrenorul după luptă Andrzej b.

România este doar un fundal pentru locul 5 pentru brazilieni. Jucătorii români de volei nu au reușit să treacă bariera de 20 de puncte în niciun set. Blocul brazilian a marcat foarte bine și și-a menținut eficacitatea în atac Nicole Fernandez de Oliveira. – Jocul nostru nu a fost așa cum ne așteptam. Nu suntem complet mulțumiți de felul în care ne-am arătat. Cu toate acestea, suntem bucuroși să fim a șasea echipă din lume – Căpitanul român a fost de acord Lydia Paula Bartnoy.

Locul 7:
Polonia – Turcia 0: 3
(21:25, 17:25, 25:27)
Locul 5:
Brazilia – România 3-0
(25:17, 25:14, 25:12)

Competiția pentru medalia de bronz a fost acerbă și a fost plină de atacuri puternice și blocaje spectaculoase. Deși americanii au preluat conducerea cu 2-0, după lupta împotriva avantajului sârbesc, au extins competiția. În ciuda eforturilor mele Giovanni Zhelenovich Femeile europene nu puteau face tie-break. Statele Unite i-au condus pe toți trei la victorie Voucher McKenna, Rebecca Allik (Ambele 16 puncte) și Murray Harbour (15 puncte). – Serbia a luptat din greu în setul al treilea, dar în setul al patrulea ne-am jucat în acel meci. Cel mai important lucru pe care trebuie să îl îmbunătățim înainte de următorul meci internațional este să creștem timpul împreună A comentat antrenorul Jamie Morrison.

READ  În tufiș în Madagascar, plimbă-te în Balcani și mergi cu bicicleta în Nordkop. Întâlniri în curând cu călătorii din Ninive

În finală, condițiile au fost dictate de ruși de la început. Federația Rusă a performat mai bine (18 puncte). Echipa rusă construiește rapid avantaje clare. Deși italienii au luptat până la capăt în fiecare set, de fiecare dată ultimul cuvânt a aparținut rivalilor lor. Liderii Rusiei erau la mijloc Natalia Suvorova Eu Varvara Sergijeva Și atacator Alina Popova (Pentru 12 puncte fiecare). De cealaltă parte a web-ului, au lovit deseori Julia Iduma (13 puncte), Giuliana Dominica (12 pkt.) Eu Islam Gunner | (11 puncte) – Ne-am concentrat pe ce să facem. Acesta este premiul nostru, suntem cei mai buni. Cred că volumul și transcrierile noastre sunt importante în acest succes – A comentat Suvorov.