Scene din Charleston. 12 meciuri consecutive în lupta Magdei Linette și campionatul „1”

Scene din Charleston.  12 meciuri consecutive în lupta Magdei Linette și campionatul „1”

În primul rând, jucătoarea noastră de tenis a trebuit să o înfrunte pe Jessica Pegula în lupta pentru cel mai bun „8” la simplu. Cu toate acestea, capul de serie american „1” nu i-a oferit adversarului lui Poznań nicio șansă Ai câștigat pe merit 6:2, 6:2 În doar 59 de minute. La câteva ore după pauză, Lynette a apărut din nou pe teren, de data aceasta într-un meci de dublu cu o chinezoaică. De cealaltă parte a fileului se aflau cele două jucătoare de tenis cel mai bine cotate – Nicole Melichar Martinez și Elaine Perez.

Sprijin excepțional pentru Hubert Hurkacz. video/Pulsat Sport/Pulsat Sport

Început grozav apoi dezastru. Rivalele sunt nemiloase cu Lynette și Zhang

Meciul de semifinale de dublu a început perfect pentru duoul Lynette/Zhang. Au condus cu 2-0 și a existat șansa de a obține un avantaj de trei meciuri. Cu toate acestea, nu a fost folosit și apoi… A început petrecerea concurenților. Americanul și australianul au câștigat toate meciurile rămase din prima grupă și au fost victorioase cu 6:2.

Însă jucătorii de pe locul „1” nu aveau de gând să se oprească și și-au continuat marea serie și în setul doi. Duoul polono-chinez habar n-avea cum să reacţioneze rivalilor lor cu viteză. S-a ajuns la punctul în care Magda și Shuai nu au câștigat niciun meci în al doilea meci. Prin urmare, concurenții lor pot fi mândri de ei înșiși O serie uimitoare de 12 jocuri câștigate la rând. Aceasta înseamnă o victorie pentru duo-ul Melichar-Martinez/Perez 6:2, 6:0.

Astfel, Magda Lynette își ia cu siguranță rămas bun de la ediția de anul acesta a WTA 500 de la Charleston. Acum tenismenul are o călătorie lungă în Europa pentru a participa la meciul naționalei Poloniei din Cupa Billie Jean King din weekendul viitor. Participarea dumneavoastră la această întâlnire După cum a anunțat Iga Świątek. Confruntarea cu elvețianul va avea loc pe 12 și 13 aprilie la Biel.

READ  Wimbledon: lista câștigătorilor. Jelena Rybakina a fost prima femeie câștigătoare din istorie din Kazahstan