Scene surprinzătoare în vestiarul FC Barcelona. Lewandowski și colegii săi au fost șocați

Scene surprinzătoare în vestiarul FC Barcelona.  Lewandowski și colegii săi au fost șocați

Robert Lewandowski cu un gol minunat în meciul dintre Real Madrid și Barcelona. Video (Eleven Sports)/Unsprezece sporturi/Unsprezece sporturi

Un rezultat inacceptabil pentru meciul de astăzi. Scuzele mele sincere tuturor fanilor Barcelonei

~ Robert Lewandowski a scris pe rețelele de socializare

Jucătorii Barcelonei au fost șocați în pauză. Totul e din cauza lui Xavi

Stâlpul și tovarășii săi Așa că au intrat în pauză într-o dispoziție scăzută – pentru a spune ușor. Ei au fost și mai surprinși de ceea ce s-a întâmplat mai târziu în vestiar datorită antrenorului FC Barcelona, ​​Xavi Hernandez, după cum a relatat cotidianul spaniol AS.

Problema a fost că nu a existat o reacție activă în vestiar. După o primă repriză foarte neuniformă și părăsind terenul cu scorul 1-3, jucătorii de la Barcelona se așteptau la o versiune foarte asemănătoare a lui Xavi de la Almeria – lovind totul în fața lui, țipând cât de tare și criticând public jucătorii individuali. (inclusiv Robert Lewandowski – [przyp. red.] Și smulgându-și literalmente hainele. Totuși, în ciuda performanței slabe din prima repriză, echipa l-a găsit pe Xavi, care de data aceasta nu a vrut să vorbească, oferind sloganuri scurte, motivându-și echipa și cerând mai mult angajament. Dar fără țipete, fără gemete, fără plângeri, fără nimic

~ Citim

-Mă simt dezamăgit, foarte trist. Această înfrângere ne lovește foarte amar. Este păcat pentru că aveam mari speranțe înainte de acest meci. Am jucat cel mai slab joc al sezonului. De data aceasta nu am știut cum să oprim atacul lui Real Madrid. Anul trecut am avut cea mai bună față, iar anul acesta am arătat cea mai proastă. Îmi cer scuze fanilor noștri pentru asta. Ce atunci? Am avut înfrângeri foarte grele în carieră și echipa și-a revenit mereu. Va reveni și FC Barcelona – a recunoscut antrenorul campioanei Spaniei.

Xavi și Robert Lewandowski/AFP Pau Parina / Pau Parina/Agenția de presă din Franța