Sentimente în Liga Campionilor de handbal. Trăiască un lider independent [WIDEO]

Sentimente în Liga Campionilor de handbal.  Trăiască un lider independent [WIDEO]

concurenți Łomża Vive Kielce Au făcut o treabă grozavă miercuri seara. După un meci grozav, ei l-au învins pe unul dintre cei mai mari candidați ai turneului – PSG 38:33 (19:14). Drept urmare, au fost promovați în poziția de căpitan de grupă, cu un avantaj de două puncte față de Telekom Veszper și Barcelona. Ambele echipe, însă, au jucat un meci mai puțin.

Priveste filmarea
„Puțini oameni au crezut în noi înainte de turneu. Nu numai la televizor, ci în general.”

Jucătorul Vive a șocat marea echipă Paris Saint-Germain. „Oh, oh, oh, oh, minunat!” [WIDEO]

Două senzații în colecția Łomża Vive Kielce

Etapa a șasea a fazei grupelor s-a încheiat joi. Și imediat a fost o mare surpriză. Telecom Vesperm după slăbiciune Joc Pierdută cu Dinamo București 29:31 (13:14). În plus, proeminentul mijlocaș danez Rasmus Lauge a suferit o gleznă vânătă, tocmai revenind la meci la câteva luni după fractură din cauza unei rupturi de ligament încrucișat la genunchi. Unul dintre campionii gazdelor a fost Valentin Giona, fost jucător Orlen Wisła Pock. A marcat șapte goluri și a obținut 100%. eficacitate. În plus, a tras de două ori în ultimele patru minute ale meciului. Oaspeții nu au fost ajutați de nouă goluri ale unui alt fost jucător de la Płock Seven – Petar Ninadić.

Pentru mai mult conținut sportiv, vizitați Gazeta.pl

A mai fost o senzație seara. Barcelona Pierdea până la sfârșitul primei reprize, a pierdut cu FC Porto 14:17, iar ultimul gol din această parte a pierdut într-un mod ciudat, când Gonzalo Perez de Vargas nu a salvat-o de la o aruncare ușoară.

în minutul 39 Barcelona Ea a pierdut până la 16:23 și părea că fundașul cupei va pierde pentru a doua oară în acest sezon. Echipa condusă de Antonio Carlos Ortega a reușit să compenseze pierderile. În minutul 56, după ce a lovit o extremă dreaptă incitantă (eficacitate 11/13) – Alex Gomez, Barcelona a avansat la 31:30. Cu zece secunde înainte de final cu egalitate 33:33, gazdele au avut ocazia să câștige, dar aruncarea lui Fabio Magalhães a fost salvată de Gonzalo Perez de Vargas. Câteva clipe mai târziu, oaspeții au avut la dispoziție cinci secunde pentru a marca golul victoriei. Cu toate acestea, Gabriel Omar Mbenj a salvat aruncarea lui Dick M.

READ  O decizie neașteptată! Stefano Lavarini și-a reziliat contractul

Drept urmare, Łomża Vive Kielce rămâne liderul independent al grupului. Are un punct înaintea Barcelonei și două puncte față de Telekom Veszper. Într-un alt meci din această grupă de joi, Flensburg a învins Motor Zaporozhye 34:27 (13:11) în fața publicului său.

Aruncare uimitoare la 360 de grade a lui Dylan Nahi în meciul dintre Vive Kielce și PSG.  Sursa: https://twitter.com/Eurosport_PL/status/1453423276420702209„Aparut in?” comentatorului nu i-a venit să creadă! 360 de grade! Frumos gol Dylan Nahi [WIDEO]