Senzația din ultima rundă a el. Liga Campionilor! Apărătorii Legia Varșovia l-au zdrobit pe Pekka Nona

Senzația din ultima rundă a el.  Liga Campionilor!  Apărătorii Legia Varșovia l-au zdrobit pe Pekka Nona

Legia Varșovia A avut șansa să-i ramburseze șeriful de la Tiraspol pentru înfrângerea din turul de calificare pentru Campionatele Europene În 2017. Cu toate acestea, campionii polonezi au fost nevoiți să elimine mai devreme Dinamo Zagreb. Cu toate acestea, ea nu a reușit – după o remiză de 1-1 în primul joc și o înfrângere de 0-1 în revanșă corp S-au retras și Dinamo Zagreb a plecat în Moldova în primul lor playoff.

Priveste filmarea
Puțini dintre antrenorii polonezi își analizează adversarii la fel de exact ca Micniewicz.

S-au întâmplat multe de la începutul meciului. Sharif ar trebui să preia conducerea în minutul șapte. Atacantul gazdă Lovanor s-a trezit într-o confruntare unu-la-unu cu portarul Dinamei Dominic Levakovic. Fotbalistul campioanei Moldovei a reușit să trimită mingea departe de portar, dar nu a avut noroc – mingea a lovit stâlpul. Cu toate acestea, în minutul 18, a existat o situație controversată. Pe fondul confuziei suprafeței de pedeapsă Dynamo, mingea a fost jucată clar de cronometrul oaspeților, Kevin Theophile Katherine. Jucătorii lui Sharif au ridicat mâinile ca unul singur, indicându-i arbitrului că aveau dreptul la o lovitură de pedeapsă. Judecătorul Cuneyt Cakir a cerut judecătorilor VAR să-l ajute și s-a indicat că ar trebui să-l vadă pe ecran. Dar arbitrul turc nu și-a schimbat decizia după ce a urmărit repetarea și nu a existat nicio penalizare.

Etapa decisivă a calificărilor din Liga Campionilor Europeni! Unde și când te uiți? [TRANSMISJA]

Dinamo a revenit în minutul 34. Lovro Mager a fost în fața portarului, dar mingea a fost puțin sub picioarele lui. Cu toate acestea, a reușit să tragă un șut care l-a trecut în poartă pe portarul Georgios Athanasiades în poartă. Totuși, portarul a fost asigurat de fundașul drept Cristiano pentru proprietarii terenului.

READ  Ei bine, se dovedește. Aryna Sabalenka în direct despre Svetek și Rybakin. Gata cu speculații

Dinamo Zagreb se prăbușește în Moldova. Sherif este aproape de Liga Campionilor

Această situație a răzbunat la sfârșitul primei reprize. În minutul 45, a existat o altă situație unu-la-unu cu portarul. De această dată, Adama Traore a ajuns față în față cu portarul. Nu s-a mai înșelat – a pus mingea în poartă lângă portarul campion croat. Așa că până la pauză a fost 1-0, iar Sharif a ridicat rapid conducerea. Demetrius Kolovos a lovit poarta cu o forță de la 14 metri și antrenorul echipei ucrainene, Yuri Fernydub, a fost fericit pentru a doua oară.

Dynamo s-a străduit să-și creeze o poziție care să-i readucă în joc. În minutul 63 Ivanosic a încercat, dar portarul a salvat mingea. Campionii moldoveni, care au terminat meciul în minutul 80 și poate problema promovării în faza grupelor, au fost mai eficienți. Liga Campionilor. Traore a marcat al doilea gol în acest meci. Sharif Tiraspol l-a învins pe Dynam Zagreb cu 3-0 într-o poziție foarte confortabilă înainte de returul din Zagreb.

Dar viitorul lui Lewandowski?  Hoeness: Bayern are toate cărțile în mânăLewandowski luptă pentru prestigiosul premiu. UEFA a anunțat nominalizările

Șahtior Donețk și Red Bull Salzburg sunt mai aproape de Liga Campionilor

semi finala Campionatele Europene Monaco nu a ascuns nici măcar faptul că își croia degetele pentru Manchester United împotriva lui Villarreal. Motivul a fost simplu – dacă echipa engleză câștigă, echipei franceze li se va garanta un loc în faza grupelor Liga Campionilor. Totuși, nu s-a întâmplat – Villarreal a câștigat finala, iar Monaco a trebuit să lupte pentru promovare în etapa playoff. Dar prima întâlnire cu Șahtior Donețk nu a mers conform planurilor celei de-a treia echipe în sezonul trecut Liga 1. Singurul gol din acest meci după o mare acțiune individuală a fost marcat de Pederinho în minutul 19 al meciului. Șahtior a câștigat cu 1-0 în deplasare și se apropie puțin de faza grupelor LM.

READ  Cum să vizionați Bislet Diamond League 2021

În ultimul meci de astăzi, Red Bull Salzburg l-a învins pe Danemarca Brondby acasă cu o aruncare în bară. Oaspeții au fost în frunte încă din minutul patru după golul lui Mikael Ohri. Egalizarea s-a făcut în minutul 57 datorită lui Karim Adeymi, iar lovitura decisivă a fost dirijată de Brendan Aronson în minutul 90. Salzburg a câștigat cu 2: 1.